Назад
Як працюють осередки «Захисту України» на Чернігівщині: досвід одного з ліцеїв
Під час візиту в область міністр освіти і науки України Оксен Лісовий та заступниця керівника Офісу Президента України Олена Ковальська оглянули осередок викладання предмета «Захист України», що запрацював минулого року в одному з ліцеїв області. На його створення із державного бюджету спрямували понад 1,2 млн гривень. З облаштуванням зони «Клас безпеки» допомогли партнери.
«Ми живемо в реаліях, де кожен свідомий громадянин має вміти захистити себе, надати домедичну допомогу, протидіяти дезінформації, розумітися у військових технологіях та озброєнні. Йдеться насамперед про власну безпеку — як фізичну, так й інформаційну, що є важливим в контексті гібридної війни росії проти України. Неприпустимо змушувати сучасну молодь ходити строєм та зубрити статути — це пережитки радянщини, яким не місце в українських школах. Модернізуючи зміст навчального предмета «Захист України», ми прагнемо дати учням ті знання та навички, які справді потрібні в житті. А також чітке розуміння плану дій в критичних ситуаціях, які, на жаль, трапляються щодня», — зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Упродовж попереднього навчального року в осередку за новою програмою навчалися лише ліцеїсти, а от із першого вересня сюди планують долучити учнів ще трьох закладів освіти. У планах також – збільшити кількість вчителів «Захисту України».
«На Чернігівщині функціонує 34 осередки, і наразі 52% дітей охоплені навчанням у них. Ми активно працюємо над посиленням співпраці з територіальними громадами, що дозволить нам збільшити цей відсоток та забезпечити більшій кількості учнів доступ до якісного вивчення предмета», — зазначив Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.
Назад |