<<<1 - 11 з 3331>>>


26 Листопада 2021 09:57

Вітаємо студентів Чернігівщини з призначенням стипендій Президента України!

 

Відповідно до Указу Президента України від 15 листопада 2021 року №577/2021 призначено строком на один календарний рік стипендії Президента України переможцям ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка:

ПИЛИПЕНКО Любові – студентці комунального закладу "Прилуцький гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка" Чернігівської обласної ради;

ЧУБІ Еліні – студентці Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

ШЕВЧЕНКО Вікторії – студентці Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка.

Щиро вітаємо стипендіатів та бажаємо міцного здоров’я, життєвої наснаги, успіхів у навчанні і особистих творчих досягнень!

 

25 Листопада 2021 12:01

Розпочинається Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», яка охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними

можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Кампанія проводиться з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Традиційно у закладах освіти області планується активне залучення учасників освітнього процесу до участі у проведенні тематичних уроків, лекцій, вебінарів, круглих столів у рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства».

23 Листопада 2021 13:00

 

Обласний конкурс «Хлібом славиться Чернігівська земля»

З метою виховання національної свідомості підростаючого покоління, патріотизму та поваги до історичної спадщини українського народу, пропагування бережливого, шанобливого ставлення до хліба Чернігівською обласною станцією юних натуралістів проводиться обласний конкурс «Хлібом славиться Чернігівська земля».

Цьогоріч у конкурсі взяли участь здобувачі освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти Бобровицької, Корюківської, Ніжинської, Носівської, Новгород-Сіверської, Чернігівської, Прилуцької, Сновської, Вертіївської, Новобілоуської, Тупичівської, Варвинської, Гончарівської, Деснянської, Лосинівської територіальних громад, комунального закладу «Городнянський ліцей» Чернігівської обласної ради, Новгород-Сіверської державної гімназії імені К.Д. Ушинського.

На огляд журі представлено різноманітні творчі роботи, які відповідають визначенням «Коровай» та «Обрядовий хліб»

19 Листопада 2021 16:58

21 листопада - День Гідності та Свободи

21 листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого українця, для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.

Низький уклін всім захисникам української державності, які назавжди залишаться в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь!

 

19 Листопада 2021 16:56

20 листопада – Всесвітній день дитини!

Щорічно 20 листопада у річницю ухвалення Конвенції про права дитини відзначається Всесвітній день дітей.

У 1954 році Генасамблея ООН рекомендувала всім країнам заснувати відзначення Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованій на забезпечення благополуччя дітей усього світу.

Саме тому 20 листопада в багатьох країнах світу відзначають свято дитячої радості, благополуччя, світового взаєморозуміння і братерства. Конвенцію підписала 61 держава.

Здобувши незалежність, Україна взяла на себе низку зобов’язань з поліпшення добробуту дітей, зокрема, підписавши Конвенцію про права дитини.

Основна ідея Конвенції – найкраще забезпечення інтересів дитини. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які мають забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Головний принцип, який проголошує

19 Листопада 2021 16:51

Про підтримку молоді при підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання

Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого запроваджено безкоштовний освітній проєкт, спрямований на підтримку молоді в підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання.

Даний проєкт допоможе поглибити знання з таких дисциплін, як українська мова та література й історія України. З урахуванням особливостей сучасних тенденцій викладання навчального матеріалу, окрім традиційних педагогічних інструментів, вчителі курсу сконцентрують існуючий досвід застосування новітніх колективних та індивідуальних форм навчання. Особливе місце також буде приділено застосування візуалізації, яка сприятиме інтенсивності навчання, активізації пізнавальної діяльності, формуванню і розвитку критичного мислення, зорового сприйняття, підвищенню візуальної грамотності та культури. Враховуючи карантинні обмеження, реалізація

17 Листопада 2021 16:01

Щодо відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. Також щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сімʼї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Міністерством освіти і науки України спільно з освітнім проєктом «Stop_sexтинг» 22 листопада 2021 року о 14:00 годині заплановано проведення вебінару для педагогічних працівників щодо онлайн-безпеки з метою удосконалення компетентностей педагогічних працівників щодо виявлення та реагування на випадки потрапляння здобувачів освіти у ризиковану ситуацію онлайн (у тому числі й онлайн сексуального насильства), а також щодо реалізації профілактичних дій для захисту дітей від ризиків в інтернеті.

Трансляція вебінару відбудеться на сторінці у мережі Фейсбук

17 Листопада 2021 15:58

В УКРАЇНІ СТАРТУВАЛА ШКОЛА КАР’ЄРНОГО КОНСУЛЬТАНТА

До Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії», який вже охопив учнів 7-11 класів усіх шкіл України та їхніх батьків, долучаються вчителі шкіл та професійно-технічних училищ, шкільні психологи, а також всі охочі опанувати основи кар’єрного консультування.

«Професія кар’єрного консультанта (радника) – це нова, але вкрай затребувана спеціальність, яка є професією майбутнього. В США, Канаді та країнах ЄС кар’єрні радники користуються великим попитом як серед підлітків, так і серед дорослих людей, адже у сучасному світі людина у середньому змінює свою професію декілька разів за життя», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.

Школа Кар’єрного Консультанта – це офіційна програма підвищення кваліфікації, яку запроваджує Інститут модернізації змісту освіти МОН спільно

17 Листопада 2021 12:11

МОН ЗВЕРНУЛОСЯ ДО КЕРІВНИКІВ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ З ЛИСТОМ ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ ОЧНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ШКОЛАХ

МОН звернулося до керівників місцевих органів влади з листом щодо відновлення очного освітнього процесу в школах.

"Перебуваючи на постійному зв'язку з керівниками департаментів та управлінь освіти обласних та місцевих адміністрацій, я отримую інформацію про готовність шкіл України повернути дітей за парти. Наразі це вкрай важливо, адже освітній процес у звичному форматі потрібен і учням, і вчителям. Соціалізація, живе спілкування, більш висока швидкість та якість засвоєння навчального матеріалу можливі лише за очного формату", – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Міністр подякував вчителям та їхній активній участі у вакцинальній кампанії, завдяки чому повернення дітей у школи стало реальністю.

17 Листопада 2021 09:07

 Шановний Олегу Семеновичу!

Управління освіти і науки  Чернігівської обласної державної адміністрації, освітяни області щиро і сердечно вітають Вас із призначенням на відповідальну посаду ректора Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка

Результати виборів стали підтвердженням Вашого високого авторитету в освітній і науковій сферах, визнанням Ваших заслуг та професійних досягнень. Впевнені в тому, що й надалі Ваш високий професіоналізм, усвідомлене почуття відповідальності активно сприятиме руху університету по шляху розбудови закладу вищої освіти європейського типу,  який залишиться надійною базою з підготовки висококваліфікованих фахівців.

Нехай Ваша діяльність буде щедрою на нові ідеї, відкриття, мудрі й далекоглядні рішення, які допоможуть виконати поставлені перед університетом завдання й здійснити задумані плани.

Бажаємо Вам здоров’я, особистого щастя, широких і щасливих доріг, оптимізму і віри у здійснення усіх планів, намірів та сподівань, плідної і творчої праці в ім’я розквіту України, на благо рідної Чернігівщини.

 З повагою

Начальник Управління освіти і науки

Чернігівської облдержадміністрації                                            Микола КОНОПАЦЬКИЙ

17 Листопада 2021 08:32

Дорогі друзі! Шановні здобувачі вищої освіти України!

Щиро вітаю вас зі святом молодості, енергії та розуму – з Міжнародним днем студента!

Студентські роки назавжди залишаються найкращими спогадами молодості, становленням особистості, започаткуванням успіхів у подальшому житті.

Це дійсно незабутня пора, під час якої молода людина здобуває освіту, робить перші кроки на професійній та науковій ниві, формується як особистість.

Студент сьогодення – це розумна, енергійна, цілеспрямована людина. Але головне – це прагнення до власної самореалізації та до використання своїх знань і навичок на користь суспільства і держави. Справжній студент - той, хто любить та вміє навчатися, хто намагається досягти своєї мети та реалізувати власні здібності.

Бажаю, щоб кожен день був сповнений нових цілей, впевнених прагнень, чудових ідей та особистих перемог. Нехай роки студентства запам'ятаються щасливими, а знання і невтомний ентузіазм приведуть до улюбленої і престижної професії!

Хочеться побажати вам творчого натхнення, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення усіх мрій і життєвих планів. Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм та радістю!

З повагою

Начальник Управління освіти і науки

Чернігівської обласної державної адміністрації                          Микола КОНОПАЦЬКИЙ

 

<<<1 - 11 з 3331>>>