<<<1 - 11 з 2976>>>


26 Лютого 2021 17:00

II (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в 2020/2021 навчальному році розпочав свою роботу

20 лютого 2021 року обласним комунальним позашкільним навчальним закладом «Чернігівська МАН учнівської молоді» розпочато в режимі онлайн проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Цьогоріч до участі в ІІ етапі конкурсу заявили 168 учасників. Сформовано компетентне журі конкурсу-захисту, до складу якого увійшли науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти області, досвідчені вчителі закладів загальної середньої освіти міста Чернігова.

Вже відбулось заочне оцінювання конкурсних робіт. Проводяться постерний захист науково-дослідницьких робіт та наукові конференції. Конкурс триватиме до 03 березня.

Бажаємо всім учасникам успіхів, творчої наснаги

та прагнення до перемоги!

26 Лютого 2021 09:37

Реконструкція закладу дошкільної освіти у Городнянській територіальній громаді

Для трьох ясельних груп комунального закладу "Городнянський ясла-садок №1" Городнянської міської ради освітній процес вже проходить в оновленому приміщенні.

Ремонтні роботи здійснено за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток, за сприяння народного депутата України Максима Зуєва та місцевого бюджету.

У рамках проєкту замінено віконні рами та двері на більш енергоефективні, оновлено фасад, встановлено бетонні пандуси.

Проведено внутрішні роботи: облаштовано санвузли та каналізацію, замінено систему електропостачання та електроосвітлення.

Нова, продумана кольорова гама освітнього середовища груп безсумнівно сприятиме атмосфері затишку та комфорту вихованців.

Тож нехай маленьким господарям буде тепло і затишно в закладі дошкільної освіти.

Заплановано подальшу роботу з модернізації будівлі за підтримки народного

24 Лютого 2021 16:09

До уваги керівників місцевих органів управління освітою, директорів, учнів закладів освіти!

Реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання триватиме до 05 березня 2021 року.

Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 01 березня 2021 року.

Додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року не передбачено, змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 05 березня 2021 року.

 

 

24 Лютого 2021 15:07

Всеукраїнський онлайн-семінар координаторів обласних рад учнівського самоврядування

 

17 лютого 2021 року Українським державним центром позашкільної освіти проведено Всеукраїнський онлайн-семінар координаторів обласних рад учнівського самоврядування: «Молодіжні ініціативи. Співпраця з Національною молодіжною радою України та School Recycling World та Let'sdoit Ukraine».

У семінарі взяли участь Алла Середницька, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи Міністерства освіти і науки України, Юліан Кріцак, голова Національної молодіжної ради України, Ксенія Ренчковська, екологічна експертка, Юлія Мархель, засновниця School Recycling World та Let'sdoit Ukraine та понад 40 координаторів обласних рад учнівського самоврядування України.

Чернігівщину представляли Ярослава Мишакова, координатор Чернігівської обласної ради старшокласників, методист Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва, та Наталія П’яткова, завідуюча інформаційно-методичним відділом Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва.

У рамках семінару обговорено ключові питання діяльності обласних рад учнівського самоврядування, залучення до співпраці партнерів для реалізації соціальних регіональних проєктів,

24 Лютого 2021 11:15

НА ЗНО-2021 ВЖЕ ЗАРЕЄСТРУВАЛОСЯ МАЙЖЕ 150 ТИСЯЧ ОСІБ

Щонайменше два тижні залишилося до завершення реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року.  Наразі для участі в ЗНО й державній підсумковій атестації зареєстровано 149 540 осіб, які обрали 611 220 тестувань. 

Найпопулярнішими предметами у здобувачів освіти є математика, цей навчальний предмет обрали  117 811 осіб, історія України – 115 707 осіб, а також українська мова і література – 102 371 особа (46 077 осіб зареєструвалися для участі в тестуванні з української мови). Традиційно популярними є також географія (70 847 осіб), англійська мова (61 985 осіб) і біологія (48 795 осіб).

Щодо регіонального розподілу, то в Харківській і Полтавській областях найбільша частка здобувачів повної загальної середньої освіти поточного року, які станом на 23 лютого 2021 року успішно зареєстровані для проходження ЗНО (57% і 54% відповідно), найменше така частка в Хмельницькій області (19%).

Звертаємо увагу осіб, які надіслали реєстраційні документи,

24 Лютого 2021 11:14

«РОБОТОТЕХНІКА», «STEM», «ПІДПРИЄМНИЦТВО» Є НОВАЦІЯМИ ТИПОВОЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ ДЛЯ БАЗОВОЇ ШКОЛИ, – МІНІСТР СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ

 

Типовою освітньою програмою для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти передбачена можливість впровадження в освітній процес галузевих та міжгалузевих інтегрованих курсів, зокрема: «Робототехніка», «STEM», «Інтегрований мовно-літературний курс (українська мова, українська та зарубіжні літератури)», «Історія: Україна і світ» тощо. Також до типових навчальних планів включено новий предмет «Підприємництво і фінансова грамотність».

«Типова освітня програма для базової школи побудована на компетентнісному підході та містить реформаторські засади. До ключових компетентностей належить, зокрема, підприємливість і фінансова грамотність, що

24 Лютого 2021 11:14

НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ПІД ЧАС АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ З 24 ЛЮТОГО – ЛИСТ МОН

 

Для закладів професійної освіти на сайті МОН оприлюднено лист-роз’яснення про те, як організувати навчання в період адаптивного карантину. Отже, 24 лютого вся територія України належить до «жовтої» зони епідемічної небезпеки. Якщо за низкою показників регіон віднесено до «червоного» рівня небезпеки, то відвідування учнями закладів професійної освіти забороняється.

Зважаючи на зазначене, рекомендується в закладах професійно-технічної освіти, в разі запровадження «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території їх розташування, організувати освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання.

«Для профосвіти важливо зберігати взаємодію учня з педагогом, особливо коли йдеться про практику. Подекуди вона становить 50% навчального процесу. Ми постійно рекомендуємо директорам

24 Лютого 2021 11:12

ЗАКЛАДИ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ТА ВИЩОЇ ОСВІТИ САМОСТІЙНО ВИЗНАЧАТИМУТЬ ФОРМУ НАВЧАННЯ ПІД ЧАС АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ

З метою ефективної та безпечної організації освітнього процесу  з 24 лютого Міністерство освіти і науки України рекомендує закладам фахової передвищої та вищої освіти самостійно визначати форму організації освітнього процесу, при цьому враховувати рівень епідемічної небезпеки та надавати перевагу змішаній формі навчання. У разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки регіону відвідування закладів здобувачами освіти заборонено.

Також у листі йдеться про дотримання чинних карантинних обмежень та 

23 Лютого 2021 09:59

Пам’яті Героїв Небесної Сотні…

В ці дні минає сім років від тих подій, які назавжди змінили країну і кожного українця. Подій, які залишили в минулому мирне розмірене життя та принесли із собою важкі втрати, біль і випробування.

В Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні провели виховні години та оформили виставку на тему «Героїв Небесної Сотні в нашій пам’яті назавжди».

20 лютого 2021 року в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою взяли участь (у ролі екскурсоводів) у пересувній меморіальній виставці «Блокпост пам’яті Героїв Сіверщини» громадської організації «Єдина родина Чернігівщини». Меморіальна виставка була присвячена воїнам Чернігівщини, які загинули в

22 Лютого 2021 17:04

ОПРИЛЮДНЕНО РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН ШКОЛАМ ДЛЯ РОБОТИ ПІД ЧАС АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ З 24 ЛЮТОГО

 

На сайті Міністерства освіти і науки оприлюднено рекомендації МОН для закладів загальної середньої освіти. Документ роз’яснює особливості роботи шкіл під час адаптивного карантину з 24 лютого і наголошує на пріоритетах роботи закладів у цей період.

Відповідно до постанови Уряду №104, з 24 лютого до 30 квітня 2021 року на всій території України запроваджено адаптивний карантин. Залежно від епідемічної ситуації, на території України в цілому або на території окремих регіонів встановлюється "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення.

З 24 лютого на території України встановлюється

22 Лютого 2021 16:59

СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ РОЗПОВІВ ПРО ОПИТУВАННЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

МОН постійно моніторить якість освіти під час дистанційного навчання. Це дає можливість розуміти переваги і недоліки такої форми навчання, оперативно реагувати на виклики. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«У лютому Держслужба якості освіти провела чергове анонімне онлайн-опитування серед учасників освітнього процесу. В ньому взяли участь понад 273 тисячі освітян, учнів 9-11 класів та батьків. Респонденти вказують, що цього навчального року відбулися значні зміни щодо підвищення якості змішаної та дистанційної форм навчання. І учні, і батьки, і педагоги відзначили позитивні тенденції в організації такого навчання», –

<<<1 - 11 з 2976>>>