Анонси
   

   
      
      

     Назад

     Всеукраїнський фестиваль-конкурс сценічних і карнавальних паперових костюмів «Стильний папір»

      

     Вітаємо Соломію Білогуру та Ангеліну Барабашкіну, вихованок «Зразкового художнього колективу» студії орігамі «Зимова сакура» (керівник – Наталія Родіна) Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, які посіли І місця у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі сценічних та карнавальних паперових костюмів «Стильний папір». Образи «Польової царівни» та «Полісяночки» не залишили нікого байдужими.

     На початку березня 2023 року у місті Львові Українським державним центром позашкільної освіти спільно з Центром творчості дітей та юнацтва Галичини проведено фінальне дефіле Всеукраїнського фестивалю-конкурсу сценічних та карнавальних паперових костюмів «Стильний папір» – 2023. Тема цьогорічного фестивалю-конкурсу «Квіти України».

     З давніх-давен образ української дівчини був неможливим без квітів: вишитих, вибитих, вплетених у віночки, зібраних у букети… Обласкані сонцем і умиті дощами квіти тішили у щасті і любові, були розрадниками в смутку і горі. Безліч фарб, кольорів, відтінків – це краса, яка зігріває душу…

     Етнічний колорит Чернігівщини представлено в роботі Соломії Білогури. Це дух минулої епохи і справжня естетика України. Традиційний стрій Чернігівщини…

     Стрічка-вінок – давня прикраса, яку дівчина пов’язувала навколо голови. Віночок Соломії – це стилізація прадавнього віночку-стрічки.

     Ще одним важливим атрибутом жінки були прикраси. Вони не тільки збагачували образ красуні, але й оберігали від нещасть. Чи в будні, чи на свята дівчата й жінки обов’язково носили намиста. Прикраси коштували цілого статку. Тому українки дуже берегли намиста і передавали їх у спадок.

     Фартух (запаска, плахта, передник) – обов’язковий елемент традиційного народного вбрання. Він прикрашався вишивкою, мережкою. У стилізації цієї деталі костюму використана техніка витинання.

     Українська душа завжди була заквітчана маками…

     Червоний мак – символ сонця, пишної краси, української волі і гордості…

     85 маків прикрашали паперову сукню сценічного костюму Ангеліни Барабашкіної, який вона розробила самостійно. Квіти надають сукні об’єму, наповнюють її яскравою палітрою червоного кольору, що додає образу особливої емоційності.

     Наші діти – це квіти України, які надихаються нашим корінням і обов’язково збережуть пам’ять предків.

     Презентацію робіт можна переглянути за посиланнями:

     https://www.youtube.com/watch?v=BkpSJI_GEAg

     https://www.youtube.com/watch?v=ZeoKflxNaHE

      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      

     Назад

      

     Офіційна сторінка

      
      

      
      

      
      
      
      
      
     http://www.sqe.gov.ua/index.php/uk-ua/