Анонси
     

     








           
           

          Назад

          Проведено обласний етап ХХІІІ Міжнародного  конкурсу з української мови імені Петра Яцика

          Із метою виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, піднесення престижу української мови, підвищення рівня мовної освіти в Україні 18 грудня 2022 року відбувся обласний етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (далі – Конкурс). Конкурс проводився у дистанційній формі.

          Учасниками Конкурсу стали 130 переможців попереднього етапу змагання. Із них – 89 учнів 3–11 класів закладів загальної середньої освіти із 29 територіальних громад області, 12 учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 29 студентів фахової передвищої та вищої освіти.

          Завдання Конкурсу спрямовано на формування мовної компетентності, зокрема учням було запропоновано написати твір-роздум, відредагувати контекст, пояснити значення фразеологізмів, дібрати синоніми, обґрунтувати вживання розділових знаків тощо.

          Учасники Конкурсу продемонстрували високий та достатній рівень знань і сформованості компетентностей з української мови. Здобувачі освіти  розкрили свій творчий потенціал, виконуючи завдання, які вимагали нестандартного підходу, розмірковування, прояву індивідуальності. Учні та студенти на високому рівні виконали завдання з фразеології, лексикології, синтаксису.

          Кращі результати продемонстрували здобувачі освіти міста Ніжина, Сухополов’янської, Сновської, Бахмацької, Ладанської, Яблунівської, Макіївської територіальних громад.

          Найбільшу кількість дипломів І ступеня (п’ять) вибороли учні закладів освіти Прилуцького району: Каміла Мірошник, учениця 3 класу Комунального закладу «Івківський ліцей» Ладанської селищної ради; Яна Тімошкова, учениця 6 класу Яблунівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Яблунівської сільської ради; Іван Доброштан, учень 11 класу Линовицької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Линовицької селищної ради; Вікторія Ситніченко та Кирило Никоненко, учні 5 та 9 класів відповідно, Замістянської гімназії Сухополов'янської сільської ради.

          Школярі Корюківського району здобули три дипломи І ступеня: Вероніка Тищенко, учениця 4 класу Сосницької загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів Сосницької селищної ради; Станіслав Булденко, учень 8 класу Сновського ліцею № 1 Сновської міської ради; Вікторія Павленко, учениця 10 класу Сновського ліцею № 3 Сновської міської ради.

          Диплом переможця Конкурсу здобула Анна Сидоренко, учениця 7 класу Бахмацького ліцею № 1 Бахмацької міської ради.

          Серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти кращий результат (диплом І ступеня) має Анна Жимань, учениця ІІІ курсу Державного навчального закладу «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області».

          Студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти вибороли два дипломи І ступеня: Поліна Онацька, студентка І курсу Комунального закладу «Чернігівський базовий фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради; Ірина Бондаренко, студентка V курсу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

          Дякуємо обдарованим учням і студентам за повагу та відданість рідній мові! Зичимо міцного здоров’я, нових творчих досягнень та звершень.

          Ваші високі здобутки наближають Україну до Перемоги!

           

          Каміла Мірошник, учениця 3 класу Комунального закладу «Івківський ліцей» Ладанської селищної ради

           

          Вероніка Тищенко, учениця 4 класу Сосницької загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів Сосницької селищної ради

           

          Вікторія Ситніченко, учениця 5 класу Замістянської гімназії Сухополов'янської сільської ради

           

          Яна Тімошкова, учениця 6 класу Яблунівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Яблунівської сільської ради

           

          Анна Сидоренко, учениця 7 класу Бахмацького ліцею №1 Бахмацької міської ради

           

          Станіслав Булденко, учень 8 класу Сновського ліцею № 1 Сновської міської ради

          Кирило Никоненко, учень 9 класу Замістянської гімназії Сухополов'янської сільської ради

           

          Вікторія Павленко, учениця 10 класу Сновського ліцею №3 Сновської міської ради

           

          Іван Доброштан, учень 11 класу Линовицької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Линовицької селищної ради

           

          Анна Жимань, учениця ІІІ курсу Державного навчального закладу «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області

           

          Поліна Онацька, студентка І курсу комунального закладу «Чернігівський базовий фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради

           

          Ірина Бондаренко, студентка V курсу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

           

           

          Назад

           

          Офіційна сторінка

           
           

           
           

           
           
           
           
           
          http://www.sqe.gov.ua/index.php/uk-ua/