Анонси
   

   

     Назад

     РОЗРОБЛЕНО ПРОЄКТ НОВОГО ПОРЯДКУ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ ПІДРУЧНИКІВ ТА ПОСІБНИКІВ – ТРИВАЄ ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ

     Міністерством освіти і науки України розроблено проєкт Порядку конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників. 

     Основна мета документа – розв’язання проблем якості шкільної навчальної літератури шляхом забезпечення відкритості і прозорості проведення конкурсного відбору підручників з навчальних предметів й інтегрованих курсів та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників згідно з переліком підручників/посібників, у виданні яких за кошти державного бюджету є потреба. 

     Документ оприлюднено для громадського обговорення. Зауваження та пропозиції приймаються до 23 травня 2021 року на електронні адреси: konkurs.imzo@gmail.com та khomenko@mon.gov.ua.

     Проєктом пропонується проведення конкурсу посібників як окремо для кожного класу ЗЗСО, так і для кількох класів одночасно.

     Відповідно до проєкту документа в конкурсі можуть брати участь лише ті підручники/посібники, що вже мають гриф, тобто пройшли комплексну експертизу (психолого-педагогічну, науково-методичну та антидискримінаційну). 

     Пропонується, що конкурс буде складатися з двох частин:

     • проведення дизайнерської експертизи підручників/посібників;
     • вибір підручників/посібників закладами освіти, визначеними цим Порядком, за їх електронними версіями та їх обговорення.

     Для проведення конкурсу передбачено утворення кількох комісій: 

     • Комісія з прийому комплектів конкурсних матеріалів;
     • Конкурсна комісія;
     • Дизайнерська комісія;
     • Апеляційна комісія.

     Проєкт розроблено відповідно до статей 4, 75 Закону України «Про освіту», статті 37 Закону України «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року №41 «Про затвердження Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників», підпункту 68 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №630.

     Крім того, документ розроблено на виконання доручення Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. 

     За його словами, допущені раніше помилки або халатність призвели сьогодні до зниження якості шкільної літератури. Недоречні відомості у підручниках стають не лише предметом громадського осуду, але й дискредитують українську освіту, викликаючи обґрунтоване обурення як вчителів, так і батьків. 

     «Ця проблема комплексна і потребує системного підходу до її вирішення. У запропонованому проєкті Порядку конкурсного відбору підручників та посібників вбачаю один із перших кроків до цього. Вважаю, що після обговорення та врахування думок експертів й громадськості ми започаткуємо нову, прозору, більш ретельну процедуру визначення кращих авторів та їхніх робіт», – зауважив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. 

     Зазначимо, у 2021 році передбачається друк підручників для учнів 4-х, 8-х класів та навчально-методичної літератури для педагогічних працівників загальним накладом 11 млн 264 тис. 529 примірників.

     Нагадаємо, розпочалось підвищення кваліфікації керівників пілотних закладів Нової української школи у 5-9 класах. 

      

     Назад