Анонси
     

     






           
           

          Назад

          Освіта Чернігівщини в цифрах: як завершився навчальний рік

          П’ятниця 6 червня стала початком канікул для учнів шести закладів загальної середньої освіти області. Раніше завершився процес навчання у ще 371 школі. У статусі випускників цьогоріч близько 5,5 тисяч учнів одинадцятих класів. Свідоцтво про базову середню освіту отримали понад 9 тисяч дев’ятикласників. На зміну першим до шкіл прийдуть шість тисяч колишніх дошкільнят. Про це розповів Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, під час брифінгу.

          «Серед дев’ятикласників більше 7 відсотків дітей завершили навчання з відзнакою, серед одинадцятикласників – понад 9 відсотків. Минулого року вищими були цей показник та кількісний», – підсумував спікер.

          Щодо форм навчання, то 230 закладів загальної середньої освіти працювали у звичному форматі, змішано – 122, дистанційно – 25. Продовжили здобувати освіту в школах області понад 6 тисяч дітей, що перебувають за кордоном. Усього учнівський контингент становив понад 86 тисяч осіб (із них понад 3 тисячі – із числа ВПО).

          Майже половину школярів вдалося охопити гуртковою роботою, організованою на базі закладів загальної середньої та 59 закладів позашкільної освіти.

          Щодо садочків, то більшість також працювали очно. Їх відвідували понад 17 тисяч дітей. З початком навчального року ця цифра зменшиться приблизно на тисячу осіб.

          Підсумовуючи навчальний рік, Юрій Музика розповів, скільки кваліфікованих фахівців вийдуть на ринок праці. Таких майже 6 тисяч осіб. Це й випускники закладів вищої, й фахової передвищої, й професійної (професійно-технічної) освіти.

          Паралельно із навчальним процесом на територіях закладів освіти тривало будівництво. Так, за кошти держсубвенції та місцевих бюджетів вдалося модернізувати 5 харчоблоків (ще чотири – в роботі), створити 4 навчально-практичні центри в профтехах та ввести в експлуатацію 6 укриттів (на зведення та ремонт ще 15 у 2025-му спрямовано близько 530 млн грн).

          «Цьогоріч в область надходила державна підтримка для організації гарячого харчування для учнів 1-4 класів. Очікуємо,  що з наступного навчального року отримаємо субвенцію на забезпечення одноразовим гарячим харчуванням всіх школярів», – зауважив Юрій Музика.

          Найбільшу партнерську підтримку освіта області отримувала в напрямі модернізації профосвіти. Так, у межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Чернігівською ОВА відкрито кулінарний хаб, у процесі створення – будівельний. А прикладом успішної співпраці з благодійною організацією FCA є два НПЦ, що діють на базі профтехів Чернігова.

          Працювали й над відкриттям класів безпеки, яких вже налічується 226. Із них 24 відкрили впродовж навчального року (половину – за кошти Фонду «Партнерство за сильну Україну»).

          Назад

           

           

          20 Травня 2025 16:27
          20 Травня 2025 16:09

          Офіційна сторінка

           

           
           
           
           

           
           

           
           
           
           
           
          http://www.sqe.gov.ua/index.php/uk-ua/