Анонси
   

   


      
      
     Новини

     Назад

     <<<23 - 33 з 4451>>> Архів
     03 Червня 2024 14:30
     03 Червня 2024 09:38

     До уваги закладів освіти! 04 червня відзначаємо День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

     04 червня 2024 року в Україні є Днем вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, встановлений Постановою Верховної Ради України від 01 червня 2021 року № 1490-ІХ.

     Починаючи з 2014 року через військову агресію українські сім’ї та діти перебувають у постійній небезпеці, отримують травми, поранення і втрачають життя. Із 2014 року  до червня 2021 року загинуло щонайменше 240 дітей.

     Відповідно до інформації з державного порталу «Діти війни» станом на 02 травня 2024 року внаслідок збройної агресії РФ проти України Офісом Генерального прокурора зафіксовано 1311 випадків поранення дітей та 545 фактів загибелі дітей.

     Проте такі дані не є остаточними, оскільки неможливо отримати достовірної інформації через активні бойові дії й тимчасову окупацію частини території України.

     Першою леді Оленою Зеленською 04 червня 2022 року започатковано щорічне проведення акції «Голоси дітей», присвяченої пам’яті маленьких українців, чиє життя забрала війна (https://www.president.gov.ua/news/u-kiyevi-vshanuvali-pamyat-ditej-zagiblih-unaslidok-rosijsko-75597).

     31 Травня 2024 17:19

     Срібло – у юних техніків Чернігівщини

     Юні техніки Чернігівщини взяли участь у Всеукраїнському конкурсі учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, що пройшов з 13 по 24 травня. У ньому взяли участь понад 70 дітей із 17 областей України та м. Києва. Зареєстровано 22 команди та два індивідуальних учасника.

     Ярослав Зозуля, вихованець Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, виступив в особистій першості, Олександра Коробко та Володимир Юрченко з Городнянської станції юних техніків – у командній.

     Конкурс проходив у кілька етапів:

     - теоретичний залік (23 учасники продемонстрували свої знання та вміння, відповідаючи на 10 запитань та виконуючи завдання, пов'язані з програмою гурткової роботи);

     - конструкторське завдання (учасникам було запропоновано сконструювати модель вантажного транспорту майбутнього з деталей Lego-конструктора та презентувати

     29 Травня 2024 22:40

     Визначено останніх представників від Чернігівщини на всеукраїнському етапі шкільних ліг

     Обласний етап ініціативи Президента України Володимира Зеленського  «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» закінчився іграми з волейболу та баскетболу серед юнаків.

     За результатами змагань на всеукраїнському рівні Чернігівщину представлять команди баскетболістів Чернігівського ліцею №15 та волейболістів Прилуцького ліцею №6.

     «Сьогодні вирішальний день. Всі ваші якості та навички командної гри мають викристалізуватися в перемогу. Але знайте, що ви вже переможці. Кожна команда показала найкращий рівень гри. Нехай вас надихнуть ваші попередні ігри, ваші вболівальники, наші воїни, які стоять зараз пліч-о-пліч кожної хвилини і кожного дня. Це надасть вам поштовх і дозволить отримати таку омріяну перемогу», – звернулася до учасників проєкту заступниця голови облдержадміністрації Жанна Шерстюк.

     До привітань також долучилися амбасадорка проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» Ольга Бібік та начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.

     «Я вітаю вас з четвертим етапом шкільних ліг. У вас сьогодні вирішальна гра – гра за перепустку в Київ на всеукраїнські змагання. Бажаю успіхів, вдалих вам ігор та перемоги»,

     29 Травня 2024 22:22
     28 Травня 2024 23:44

     Чи вміють школярі Чернігівщини орієнтуватися на місцевості, показав проєкт «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»

     Минає другий день обласних змагань загальнонаціонального проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги». Сьогодні до проходження завдань зі спортивного орієнтування долучилися 10 команд від закладів загальної середньої освіти Новгород-Сіверського та Чернігівського районів.

     На урочистій церемонії відкриття спортсменів вітали чернігівська легкоатлетка, амбасадорка проєкту Ольга Бібік, начальник відділення Чернігівського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Денис Закружний і Петро Степовик, директор Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді.  

     «Такі змагання об’єднують дітей і мотивують їх вести здоровий та активний спосіб життя. А ми, дорослі, завжди поруч, щоб діти відчували, що ми в них віримо і радіємо їхнім успіхам, адже вони лише на початку шляху, а найяскравіші їхні перемоги ще попереду», – сказала Ольга Бібік під час привітання.

     За результатами змагання зі спортивного орієнтування Чернігівщину на всеукраїнському рівні представить команда «Перші» Спеціалізованої загальноосвітньої середньої школи

     28 Травня 2024 13:40

     Обласні змагання пліч-о-пліч: визначено перших переможців

     27 травня учасники наймасштабнішого спортивного проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги», що проходить під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО», з’їхалися в Чернігів, аби позмагатися за звання кращої команди в регіоні та вибороти право представляти область на всеукраїнському етапі.

     Команди Прилуцького, Ніжинського, Чернігівського, Новгород-Сіверського та Корюківського районів зіграли у волейбол (дівчата) та футзал.

     Серед волейболісток кращими виявилися учениці Гончарівського ліцею ім. героя АТО Дмитра Степанченка. Друге й третє місце посіли Прилуцький ліцей №1 ім. Г. Вороного та Понорницький ліцей відповідно.

     Учні Чернігівської спеціалізованої школи №12 здобули перемогу з футзалу. Друге місце виборов Прилуцький ліцей №6, третє – Бахмацький ліцей №1.

     Нагороджували переможців амбасадорка проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» в області, легкоатлетка Ольга Бібік, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика та начальник відділення Чернігівського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Денис Закружний.

     28 Травня 2024 10:11

     2 профтехи регіону отримають по 3,6 млн грн на створення профорієнтаційних хабів

     Ідеться про Чернігівський центр професійно-технічної освіти та Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту, відібраних до напряму «DECIDE: ПРОФТЕХ», який реалізує Швейцарсько-український проєкт DECIDE у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

     Передбачається, що проєкт DECIDE допоможе цим закладам освіти розробити стратегії інституційного розвитку, підтримає участь педагогів профтехів у програмах професійного розвитку, а також сприятиме поліпшенню партнерства між цими закладами та бізнесом.

     Також заклади освіти зможуть отримати від DECIDE грант у розмірі 3,6 млн грн. на створення профорієнтаційної майстерні.

     Натомість Чернігівська міська територіальна громада отримає від DECIDE грант та експертну допомогу в організації профорієнтаційних заходів, представники громади зможуть долучитися до професійних програм з підготовки кар’єрних радників. Крім цього, дві школи громади долучаться до пілотування матеріалів з профорієнтації Цюрихського педагогічного університету (Швейцарія), а також організують екскурсії на підприємства, профорієнтаційні заходи для дітей.

     28 Травня 2024 10:08

     Реформа профільної середньої освіти: шляхи реалізації та законодавчі зміни

     Реформа профільної середньої освіти, яку планують реалізувати в усіх школах країни у 2027 році, потребує всебічного обговорення, тому 24 травня відбулася чергова зустріч представників обласних військових адміністрацій та обласних рад, а також їхніх профільних депутатських комісій. Чернігівщину представляв Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.

     Присутні розглянули питання, які впливають на створення якісної профільної середньої освіти в Україні: напрацювання необхідних змін до нормативно-правових актів, формування умов для самореалізації та працевлаштування майбутніх випускників закладів освіти тощо.

     Організатором зустрічі став офіс Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України у співпраці з Міністерством освіти і науки України за сприяння та підтримки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».

      
     27 Травня 2024 12:42

     Понад 4,5 млн гривень використали школи Чернігівщини в межах Всесвітньої продовольчої програми ООН

     Заклади освіти 21 громади області є учасниками цієї програми. Вона передбачає надання фінансової допомоги школам для забезпечення учнів 1-4 класів гарячим харчуванням протягом навчального року. Станом на травень відшкодовано понад 4,5 млн гривень коштів. Їх спрямували на збільшення  в раціоні школярів свіжих фруктів, овочів, кисломолочної продукції тощо.

     Окрім цього, консультанти ВПП ООН постійно відвідують заклади освіти, які є учасниками програми, надаючи їм рекомендації щодо реалізації проєкту та організовуючи практичні семінари.

     Днями представники Управління освіти і науки Чернігівської ОДА мали робочу зустріч з делегацією ВПП, під час якої порушили питання розширення кількості учасників (закладів загальної середньої освіти) продовольчої програми, обговорили результативність її дії в регіоні та якість співпраці.

      

     27 Травня 2024 12:27

     Перекваліфікація дорослого населення: чи є попит та які існують проблеми в реалізації

     У межах візиту делегації Французького агентства технічного співробітництва Expertise France відбулася робоча зустріч, під час якої обговорили можливості перекваліфікації дорослого населення Чернігівщини на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

     До діалогу долучився начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.

      «В області 13 профтехів здійснюють перекваліфікацію дорослого населення. Тільки впродовж 2023 року процесом охопили понад 1100 осіб, що вдвічі більше показника 2022 року. Дорослі можуть як підвищити свою кваліфікацію або пройти навчання та перенавчання, так і набути часткових кваліфікацій з конкретних професій», – розповів Юрій Музика.

     Щоб організувати ефективний і безпечний освітній процес, у закладах професійної (професійно-технічної) освіти потрібно побудувати укриття. Створення навчально-практичних центрів та здійснення якісної підготовки й дорослого населення – також є тим, що можна реалізувати у співпраці з партнерами.

     <<<23 - 33 з 4451>>> Архів

     Назад

      

     Офіційна сторінка

      

      
      

      
      

      
      
      
      
      
     http://www.sqe.gov.ua/index.php/uk-ua/