Анонси
   

   


      
      
     Новини

     Назад

     <<<12 - 22 з 4406>>> Архів
     14 Травня 2024 14:06

     З глибоким сумом повідомляємо, що 13 травня 2024 року відійшов у засвіти наш колишній колега Микола Семенович Салафетник.

     Третину свого життя він присвятив профтехосвіті Чернігівщини. Працював заступником директора та директором Ладанського профтехучилища, заступником начальника обласного управління профтехосвіти, на посадах в обласному інституті вдосконалення вчителів, керівником відділу професійно-технічної освіти Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації.

     Освітяни області пам’ятають Миколу Семеновича як неординарну та енергійну особистість, невтомного і самовідданого педагога, авторитетну та доброзичливу людину. Життєвий шлях Миколи Семеновича – це зразок людської гідності та добропорядності.

     Він завжди ділився своїми знаннями та досвідом з молодими колегами, був висококваліфікованим фахівцем, відповідальним, ввічливим та інтелігентним.

     Світла пам’ять завжди буде жити серед колег, його учнів та всіх, хто його знав.

     Висловлюємо щирі співчуття родині, рідним і друзям. Розділяємо ваш біль та схиляємо голову в глибокій скорботі.

      

      

     14 Травня 2024 09:26

     64 мільйони гривень виділив Уряд на відбудову Михайло-Коцюбинського ліцею

      

     Кошти зібрані через фандрейзингову платформу UNITED24 у межах благодійного футбольного матчу Game4Ukraine, що пройшов у Лондоні в 2023 році. Його організували амбасадори платформи Андрій Шевченко та Олександр Зінченко.

     Відповідно до ухваленної Постанови Кабінетом Міністрів України «Про розподіл у 2024 році коштів з рахунка для задоволення потреб освіти і науки, відкритого Міністерством освіти і науки в Національному банку», 64 мільйони гривень спрямують на відновлення Михайло-Коцюбинського ліцею, що на Чернігівщині.

     У закладі освіти буде відремонтовано систему опалення, класні кімнати, обладнано сучасний комп'ютерний клас та облаштовано повноцінне безпечне укриття. Це дозводить усім учням ліцею повернутися до очного навчання, йдеться на сайті Міністерства освіти і науки України.

      
     13 Травня 2024 17:11

     Яким має бути сучасне укриття, знають учні Чернігівщини

     Учні шкіл Чернігова та області долучаються до тренінгів із розробки проєктів з відбудови, що організовуються експертами Швейцарсько-українського проєкту DECIDE у межах ініціативи «DECIDE: ВІДБУДОВА».

     Спортивні кімнати, зони харчування, тематичні зони відпочинку, ігрові простори, кінозали та хобі-класи – далеко не повний перелік того, що, на думку дітей, має бути в укритті.

     До тренінгів долучилися понад 400 учасників з п’яти шкіл Чернігова та дев’яти громад області:

     🔸Деснянської;

     🔸Ріпкинської;

     🔸Менської;

     🔸Куликівської;

     🔸Носівської;

     🔸Коропської;

     🔸Варвинської;

     🔸Линовицької;

     🔸Сухополовʼянської.

     Серед понад 45 проєктних заявок, що розглянуть експерти DECIDE, учні кожної громади шляхом голосування оберуть одну, яка отримає грант.

     Учні Чернігова вже голосують, у громадах області планують визначитися до кінця травня.

     13 Травня 2024 09:20

     Випускники писатимуть НМТ в 11 населених пунктах Чернігівщини

     14 травня стартує основна сесія національного мультипредметного тесту. На Чернігівщині запрацює 21 тимчасовий екзаменаційний центр (ТЕЦ).

     Про здійснення заходів щодо проведення НМТ в області поінформувала заступниця начальника Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Олена Соронович, про готовність громад до організованого підвозу дітей до тимчасових екзаменаційних центрів – заступники голів райдержадміністрацій, які відповідають за сферу освіти. Нарада з питань підготовки та проведення НМТ у Чернігівській області пройшла під головуванням заступника голови Чернігівської ОДА Івана Ващенка.

     Цього року на участь у написанні національного мультипредметного тесту зареєструвалося понад 7,1 тис. осіб, з них – понад 1,1 тис. випускників попередніх років. Про це на нараді розповіла директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.

     10 Травня 2024 10:08

     ГО «JA Україна» про розвиток української молоді у сфері підприємницької діяльності

     Представники закладів освіти Чернігівщини познайомилися з діяльністю ГО «JA Україна», презентованою менеджеркою організації Наталією Гончаровою під час онлайн-конференції 7 травня.

     Ця громадська організація є частиною Junior Achievement – міжнародної спілки некомерційних організацій, які понад 100 років допомагають молоді отримувати знання та навички, що необхідні для формування успішних суб’єктів всесвітньої економіки.

     Програми JA успішно розвиваються в 40 країнах Європи та більш ніж у 100 країнах світу, щорічно охоплюючи понад 100 млн молоді.

     Головна мета «JA Україна»: розвиток та поширення освітніх програм для української молоді з основ економіки та підприємництва шляхом започаткування та зміцнення взаємозв’язків між приватним сектором, державним сектором і молоддю відповідно до принципів та стандартів міжнародного освітнього руху Junior Achievement.

     09 Травня 2024 19:46
     09 Травня 2024 14:19

     Віртуальні екскурсії, тематичні марафони та майстер-класи: як відзначили День Європи школярі

     9 травня в Україні, Європейському Союзі та інших країнах відзначається День Європи, присвячений співпраці держав континенту та євроінтеграції.

     У закладах загальної середньої та позашкільної освіти Чернігівщини цього дня пройшли інформаційні хвилинки, пізнавальні бесіди та виховні години, тематичні марафони, конкурси та виставки дитячих малюнків, віртуальні подорожі Європою та експрес-екскурсії. Діти також взяли участь у майстер-класах з виготовлення прапорців держав Євросоюзу, інтерактивних іграх і вікторинах, спортивних розвагах та флешмобах.

     У комунальному закладі «Чернігівський обласний науковий ліцей» проведено роботу інтерактивного проєвропейського буккросингу «Галопом по Європах», євроквіз «EU:VIKTORINA» та реалізовано просвітницький проєкт «Єдність у різноманітті».

     У Ніжинському обласному педагогічному ліцеї організовано вікторину «9 травня – День Європи» та інтелектуальний турнір «Євросоюз без кордонів». Учні також створили квіткову композицію на ліцейській клумбі, з використанням квітів-символів європейських держав.

     З нагоди відзначення Дня Європи в Остерському фаховому коледжі

     09 Травня 2024 11:54

     День пам’яті та перемоги відзначили в закладах освіти Чернігівщини

     Щороку 8 травня Україна разом із європейською спільнотою вшановує жертв Другої світової війни.

     До Дня пам'яті та перемоги педагогами закладів загальної середньої освіти проведено виховні години, уроки мужності та пам'яті,  лекції, диспути, засідання «за круглим столом», учнівські конференції, виставки дитячих малюнків. Школярі також переглянули фільми про Другу світову війну та подвиг українських «кіборгів».

     У бібліотеках, бібліотечних кімнатах і шкільних музеях закладів освіти організовано виставки тематичної літератури, випущено стіннівки.

     У закладах позашкільної освіти теж відбулися години пам'яті, тематичні марафони та виставки інформаційно-довідкової літератури. Діти взяли участь у майстер-класах з виготовлення символу пам’яті про Другу світову війну в Україні та Європі – маку пам’яті.  

     У комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» з 7 по 9 травня в онлайн-режимі проходить ІІ (обласний) етап Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців.

     08 Травня 2024 14:48
     07 Травня 2024 14:39

     На базі профтехів Чернігівщини створять профорієнтаційні хаби

     У 6 регіонах за підтримки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE відкриють 10 нових майстерень на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

     Від Чернігівщини заявки на участь у конкурсному відборі раніше подали 6 профтехів. Передбачалося, що кожен із них у разі перемоги отримає по 3,6 млн гривень на відкриття профорієнтаційних хабів, створення яких дозволить закладам освіти проводити показові профорієнтаційні заходи для учнів 8-9 класів та підвищити якість надання освітніх послуг. Участь у конкурсі заклади освіти беруть разом з громадами-партнерами.

     3 травня відбулася онлайн-зустріч представників проєкту DECIDE та Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, під час якої обговорили проєктні заявки закладів освіти, можливості їх співфінансування та результати конкурсного відбору.

      «Із 6 заявок від нашого регіону до наступного туру на сьогодні пройшли 2, подані КЗ «Чернігівський центр професійно-технічної освіти» та Чернігівським професійним ліцеєм залізничного транспорту. На базі першого створять профорієнтаційний хаб кулінарного спрямування, на базі другого – будівельного.

     07 Травня 2024 11:19

     До уваги керівників місцевих органів управління освітою, педагогічної громадськості!

      

     Минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні.

     Символом памʼяті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі, є мак памʼяті. Заохочуємо використовувати його під час публічних заходів та підготовки тематичних матеріалів.

     За посиланням http://ww2.uinp.gov.ua/  діє сайт Українського інституту національної пам’яті, присвячений Другій світовій війні. Він містить інформацію про ключові події, постаті, карти, інфографіку, фотогалерею, відеоролики й електронні видання про війну, підбірку фільмів «20 000 хвилин, які змінять ваше уявлення про Другу світову війну» та інші проєкти.

     Щодо 9 травня, то з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру і стабільності на Європейському континенті Указом Президента України від 8 травня 2023 року № 266 в Україні встановлено День Європи.

     Тематичні матеріали Українського інституту національної пам’яті додаються: https://docs.google.com/document/d/1uR4P56bYYolgN7omY6-Rh69yfBNFgs_m/edit?usp=sharing&ouid=116950482912506893126&rtpof=true&sd=true

     <<<12 - 22 з 4406>>> Архів

     Назад

      

     Офіційна сторінка

      

      
      

      
      

      
      
      
      
      
     http://www.sqe.gov.ua/index.php/uk-ua/