Анонси
     

     






           
           

          Назад

          НОВІ МІСЦЯ У ДИТСАДКАХ, КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ ТА БАЗОВИЙ КОМПОНЕНТ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ: МОН ПРЕЗЕНТУЄ ДЕСЯТЬ ОСНОВНИХ ПОДІЙ У ДОШКІЛЛІ У 2020 РОЦІ

           

          У 2020 році було створено понад 12 тисяч нових місць для дошкільнят, схвалено Базовий компонент дошкільної освіти та спрощено умови роботи і відкриття закладів дошкільної освіти. МОН також підготувало проєкти Закону «Про дошкільну освіту», Концепції розвитку дошкільної освіти й зміни до Положення про заклад дошкільної освіти.

          «Якісна та доступна дошкільна освіта – один з головних пріоритетів Міністерства, тож МОН продовжує впровадження системних змін у цій сфері. Наприкінці 2020-го нам вдалося схвалити нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти. Цей документ дозволяє привести українське дошкілля у відповідність до міжнародних стандартів із урахуванням запиту українського суспільства. Цьогоріч було внесено зміни до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності і таким чином спрощено роботу й відкриття дитсадків. На жаль, через обмеження, пов’язані з пандемією, нам не вдалось розпочати дослідження якості дошкільної освіти за методикою ECERS-3, проте підготовка до нього триває. Дізнавшись про реальний стан дошкілля в Україні, ми зможемо спрямувати свої сили на його покращення у правильному напрямі», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

          Протягом 2020 року було:

          • створено 12 151 нове місце для дошкільнят у закладах освіти;
          • затверджено зміни до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності;
          • підготовлено проєкт Закону України «Про дошкільну освіту»;
          • подано на розгляд Уряду Концепцію розвитку дошкільної освіти;
          • запроваджено кампанію НУМО про важливість дошкільного розвитку спільно з ЮНІСЕФ;
          • подано на розгляд Уряду нове Положення про заклад дошкільної освіти;
          • розроблено дорожню карту організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020/2021 навчальному році;
          • схвалено Базовий компонент дошкільної освіти;
          • розпочато підготовку до оцінювання якості освітнього процесу в дитсадках за методикою ECERS-3;
          • надано роз’яснення, матеріали та проведено інформаційну кампанію щодо карантину в закладах дошкільної освіти спільно з ЮНІСЕФ.

          Базовий компонент дошкільної освіти, який було схвалено 21 грудня 2020 року, визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку, а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти. Документ заснований на компетентнісному підході до освіти та формуванні наскрізних умінь в дитини, що забезпечує наступність між дошкільною та початковою освітою. 

          Невід’ємними кроками для підвищення якості дошкільної освіти є затвердження й інших основоположних документів: Концепції розвитку дошкілля, відповідного Закону й Положення про заклад дошкільної освіти. Усі проєкти цих документів, які розробило МОН, ґрунтуються на таких критеріях якості дошкілля: 

          • доступність;
          • мотивований та компетентний педагогічний працівник;
          • безпечне та розвивальне освітнє середовище;
          • зміст дошкільної освіти; 
          • стала управлінська система;
          • стала система моніторингу якості дошкільної освіти.

          У 2020 році також розпочалась підготовка до дослідження якості освітнього процесу в дитсадках за міжнародною методикою ECERS-3. За цією методикою оцінюють не результати дітей, а освітнє середовище – все, з чим та з ким взаємодіє дитина. Результати дослідження стануть підставою для формування освітньої політики, спрямованої на підвищення якості дошкільної освіти в Україні. 

          Протягом 2020 року було відібрано національних експертів, які проводитимуть дослідження, а також розпочато відбір регіональних експертів. За сприятливої епідемічної ситуації дослідження заплановане впродовж 2021 року в 200 дитсадках. Саму методику отримають усі 16 тисяч закладів, а для допомоги щодо роботи із нею МОН спільно з УІРО та Командою підтримки реформ МОН продовжать вебінари для педагогів «Якісна та доступна дошкільна освіта». 

          Нагадаємо, що колегія Міністерства освіти і науки України схвалила нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти.

           

           

           

          Назад

           

          Офіційна сторінка

           

           
           

           
           

           
           
           
           
           
          http://www.sqe.gov.ua/index.php/uk-ua/