<<<12 - 22 з 3054>>>


13 Квітня 2021 09:14

У Міністерстві охорони здоров’я України визначили, чим повинні бути забезпечені медпункти шкіл

Міністерством охорони здоров'я України затверджений новий перелік медичних виробів, лікарських засобів та інших матеріалів, що повинні бути у складі медичної укладки для надання медичної допомоги у медичному пункті закладу освіти.

Відповідний наказ підписаний Міністром охорони здоров'я Максимом Степановим.

Перелік містить найменування та кількість медичних засобів та матеріалів, що мають бути в наявності медпунктів.

Зокрема, до переліку включено понад 30 найменувань медичних виробів, серед яких ін’єкційні шприці, маска-клапан для вентиляції легень, виріб для зупинки кровотечі, система для переливання інфузійних розчинів, інгаляція або аерозоль для інгаляцій, розчини для ін’єкцій та зовнішнього застосування, дезінфекційні засоби, термометр, тонометр, пульсоксиметр тощо.

Керівникам обласних та Київської міської

09 Квітня 2021 15:53

ЗАВТРА ВІДБУДЕТЬСЯ ПРОБНЕ ЗНО 2021 У БІЛЬШОСТІ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

Завтра, 10 квітня, у більшості регіонів України відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2021 року. В Києві, Чернігівській та Миколаївській областях воно пройде 24 квітня.

До пунктів тестування необхідно з'явитися до 10:50. Тестування розпочнеться близько 11:00.

Вхід учасників до пунктів тестування відбуватиметься за наявності:

  • паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу);
  • запрошення-перепустки.

Запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів пробного тестування, розміщено в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайтах відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Для входу до особистого кабінету учасника ПЗНО необхідно увести логін та пароль, отримані від регіонального центру. Щоб роздрукувати запрошення-перепустку, потрібно скористатися опцією «Сформувати запрошення-перепустку»

09 Квітня 2021 15:51

НА ПЛАТФОРМІ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН» РОЗПОЧАВ РОБОТУ «КАБІНЕТ УЧИТЕЛЯ»

 

На онлайн-платформі «Всеукраїнська школа онлайн» розпочав роботу інструмент «Кабінет учителя». За допомогою нього вчителі зможуть організовувати віртуальні класи та слідкувати за успішністю учнів. Крім того, оновлено дизайн платформи. Новий інструмент було презентовано сьогодні, 8 квітня 2021 року, під час тематичного вебінару.

«Кабінет вчителя – це стратегічний крок для розвитку національної платформи "Всеукраїнська школа онлайн". Наступний важливий крок – це запуск мобільних застосунків для iOS та Android, щоб онлайн-навчання для дітей стало ще зручнішим та доступнішим», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

09 Квітня 2021 15:36

Підготовка сучасних фахівців будівельної галузі на базі Інституту інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури

Інститут інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури запрошує осіб, які працюють у будівельній галузі, здобути освітній рівень бакалавра або магістра за заочною та дистанційною формами навчання.

До навчальних планів 2021 року усіх спеціальностей включено актуальні питання сучасних технологій у будівництві, зокрема BIM-технології (Building Information Model), єврокоди та євростандарти. Це сприятиме застосуванню конкурентоспроможних будівельних матеріалів і компонентів національного виробництва, дасть змогу орієнтуватися на національні кадри при виконанні проектувальних, будівельних та інших робіт.

В Україні запустили кампанію про якість освіти в школах

Державна служба якості освіти розпочала інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах.

Метою кампанії є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти школі стати кращою.

За словами голови Державної служби якості освіти Руслана Гурака, якісна школа є результатом спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу.

«Інформаційною кампанією ми хочемо донести, що якісна школа є результатом спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу — засновника, який забезпечує ресурсами, директора, який постійно вдосконалює якість освітньої діяльності школи, вчителів, які розвиваються, щоб надавати якісну освіту, мотивованих учнів та батьків, які беруть участь у розвитку школи. Дослідження, яке ми провели, готуючи цю кампанію, показало,

08 Квітня 2021 17:46

ЗАБЕЗПЕЧИТИ ФІНАНСОВУ АВТОНОМІЮ ЗВО ТА УНОРМУВАТИ ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ ЗА ДУАЛЬНОЮ ФОРМОЮ – ПРІОРИТЕТНІ ДІЇ УРЯДУ У СФЕРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ

За ініціативи Президента України Володимира Зеленського та за підтримки Уряду у 2021 році команда Міністерства освіти і науки України має намір реалізувати важливі кроки у сфері вищої освіти. Вказана робота здійснюватиметься на виконання плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік.

"Забезпечення повної фінансової автономії закладів вищої освіти для провадження своєї діяльності – пріоритет у сфері вищої освіти. ЗВО матимуть широкі повноваження самостійно розпоряджатися коштами, визначати внутрішню систему та рівень оплати праці, вільно залучати інвестиції, водночас залишаючись неприбутковою організацією з усіма наявними податковими пільгами", – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

МОН продовжить створювати належні умови для надання освіти в українських ЗВО громадянам України,

08 Квітня 2021 17:45

СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ: ПРОДОВЖЕННЯ РЕФОРМИ «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА», РОЗВИТОК ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ І ПОЗАШКІЛЛЯ – З-ПОМІЖ ПРІОРИТЕТІВ УРЯДУ

Продовження реформи «Нова українська школа», затвердження модельних навчальних програм для базової середньої освіти, розвиток інклюзивної освіти і позашкілля, а також підготовка до участі України в дослідженнях PISA-2022 і TIMSS – з-поміж пріоритетів МОН і Кабінету Міністрів на поточний рік. Про ці та інші наміри йдеться у плані пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, затвердженому 24 березня.

«На 2021 рік Уряд і МОН планують системно розвивати шкільну освіту. Зокрема, це стосується продовження реформи “Нова українська школа”, створення умов для впровадження старшої профільної школи, розвитку позашкілля та інклюзивної освіти. За цей рік ми також плануємо ухвалити низку нормативних документів, необхідних для впровадження змін, які потребує шкільна освіта», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

08 Квітня 2021 17:00

До уваги керівників місцевих органів управління освітою, закладів освіти області!

За ініціативи Командування Сухопутних військ Збройних Сил України та громадської організації «Волонтерський рух "Батальйон Сітка"»  у період з 14 квітня до 31 травня 2021 року відбудеться І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого плаката «Я – Україна!» до Дня Конституції України.

До участі в конкурсі запрошуються всі бажаючі здобувачі освіти у віці від 6 до 19 років.

Положення додається

07 Квітня 2021 17:01

РОЗВИТОК ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ – У ФОКУСІ ПЛАНУ ПРІОРИТЕТНИХ ДІЙ УРЯДУ НА 2021 РІК

На Урядовому порталі оприлюднено розпорядження Кабінету Міністрів України щодо плану пріоритетних дій на 2021 рік.

«Серед завдань, що поставлені нами на 2021 рік, – розширення доступу дітей до якісної дошкільної освіти, оновлення змісту загальної середньої та професійної освіти. Це дасть змогу формувати в учнів необхідні для життя компетентності, зокрема громадянські. Також заплановано впровадження нових підходів до організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти, підвищення престижності педагогічної праці та заохочення педагогів до особистого і професійного зростання. Також серед пріоритетів – забезпечення фінансової автономії закладів вищої освіти для провадження своєї діяльності та удосконалення законодавства у сфері науки і технологій», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Згідно з планом, у 2021 році команда МОН має намір здійснити кроки та конкретні дії для реалізації реформ у всіх сферах діяльності Міністерства освіти і науки України за пріоритетами:

  • доступна та якісна дошкільна освіта,
  • Нова українська школа,
  • сучасна професійна освіта,
07 Квітня 2021 17:00

ЯКІСНА І ДОСТУПНА ДОШКІЛЬНА ОСВІТА – ОДИН ІЗ КЛЮЧОВИХ ПРІОРИТЕТІВ УРЯДУ НА 2021 РІК, – СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ

Кабінет Міністрів визначив якісну та доступну дошкільну освіту одним із ключових пріоритетів на 2021 рік. У плані пріоритетних дій Уряду йдеться про 5 кроків щодо дошкілля, з-поміж яких – розроблення нового Закону «Про дошкільну освіту», оцінка якості дошкільної освіти за методикою ECERS-3 та нові місця у дитсадках. Відповідний документ було затверджено 24 березня.

«Якісна та доступна дошкільна освіта продовжує залишатись одним із ключових пріоритетів та напрямів роботи МОН. Цьогоріч було затверджено Базовий компонент дошкільної освіти, який є Державним стандартом дошкільної освіти, а наразі триває його впровадження. Також затверджено і зміни до Положення про заклад дошкільної освіти, яке визначає основні засади діяльності дитсадків. З-поміж планів на цей рік – розроблення та подання на розгляд Уряду нової редакції Закону України “Про дошкільну освіту”, яка, зокрема, дозволить розширити доступ дошкільнят

07 Квітня 2021 16:58

8 КВІТНЯ – ПРЕЗЕНТАЦІЯ "КАБІНЕТУ ВЧИТЕЛЯ" НА ПЛАТФОРМІ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН"

8 квітня відбудеться вебінар щодо розширення функціоналу електронної платформи "Всеукраїнська школа онлайн". Для того, щоб кожен учитель міг ефективніше організувати процес дистанційного та змішаного навчання, на допомогу приходить "Кабінет вчителя ВШО".

Під час вебінару можна буде дізнатися про можливості кабінету, особливості його налаштувань та головні переваги.

Спікери:

  • Артур Селецький, заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;
  • Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції;
  • Анна Сидорук, керівник проєкту ВШО, операційний директор ГС "Освіторія", експерт з освітніх інновацій;
  • Олександр Папіш, технічний директор ГС "Освіторія", експерт з онлайн-освіти.

Дата і час: 8 квітня, четвер, о 16:00.

Трансляція: на Facebook-сторінках МОН та Всеукраїнської школи онлайн.

Кабінет вчителя ВШО – це новий важливий інструмент, що допоможе зробити процес онлайн-навчання якіснішим та більш організованим. За допомогою кабінету вчитель зможе відстежувати успішність кожного учня та влаштовувати дискусії.

Над розробкою Всеукраїнської школи онлайн, її контентом та функціоналом командно працюють Міністерство освіти і науки України, Міністерство цифрової трансформації, Український інститут розвитку освіти та ГС "Освіторія".

 

<<<12 - 22 з 3054>>>