<<<1 - 11 з 3054>>>


15 Квітня 2021 16:50

Переможців Всеукраїнського змагання  серед здобувачів професійної освіти з професії «Перукар» визначено!

Сьогодні, 15 квітня 2021 року, оголошено результати дводенного фіналу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Перукар», який відбувся в режимі онлайн.

Чернігівщину у фінальному змаганні представляла Юлія Лазар – переможниця обласного етапу конкурсу, учениця Державного професійно-технічного навчального закладу «Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування».

І ось нарешті довгоочікувані результати. За результатами виконання теоретичного і практичного завдань Юлія Лазар довела, що саме вона краща у професії, виборовши переможне друге місце.

Вітаємо переможницю та педагогічний колектив Державного професійно-технічного навчального закладу «Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування» за високий рівень надання освітніх послуг!

 
15 Квітня 2021 13:00

До уваги керівників місцевих органів управління освітою, керівників та здобувачів освіти закладів загальної середньої та фахової передвищої освіти!

 

Національний Університет біоресурсів і природокористування України є провідним аграрним університетом країни, знаходиться в десятці найкращих закладів вищої освіти України та здійснює підготовку за широким спектром спеціальностей. Випускники Університету є затребуваними в різних галузях та економіки, управління, соціальної та гуманітарної сфери.

17 квітня 2021 року в режимі онлайн відбудеться День відкритих дверей Університету, де можна детально ознайомитись із можливостями та умовами навчання за різними спеціальностями, познайомитись із університетом, відвідати онлайн факультети, інститути, кафедри та найкращі лабораторії, відвідати унікальні музеї: анатомії, лісових звірів, трипільської культури, ботанічний сад. Загальноуніверситетський

15 Квітня 2021 12:51

УРЯД СХВАЛИВ КОНЦЕПЦІЮ ДЕРЖАВНОЇ ЦІЛЬОВОЇ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ДОСЛІДНИЦЬКИХ ІНФРАСТРУКТУР В УКРАЇНІ НА ПЕРІОД ДО 2026 РОКУ

Для створення необхідних організаційних, правових та фінансових передумов для розвитку системи дослідницьких інфраструктур в Україні, підвищення їхньої конкурентоспроможності, а також розвитку наукової та інноваційної сфери в частині доступу вчених до передових дослідницьких інфраструктур в ЄС Уряд схвалив Концепцію Державної цільової програми розвитку дослідницьких інфраструктур в Україні на період до 2026 року. 

Відповідне розпорядження КМУ ухвалено 14 квітня 2021 року.

На основі аналізу причин виникнення проблеми незадовільного стану дослідницької інфраструктури, що унеможливлює розвиток сфер наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, документом визначено шляхи її вирішення. 

Зокрема, здійснення комплексу заходів щодо

15 Квітня 2021 12:45

ЗАТВЕРДЖЕНО ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ПРИРОДНИЧИХ НАУК ТА МАТЕМАТИКИ ДО 2025 РОКУ – РОЗПОРЯДЖЕННЯ УРЯДУ

14 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив План заходів щодо популяризації природничих наук та математики до 2025 року.

«Ухвалене рішення сприятиме розвитку природничо-математичної освіти як фундаментальної основи для становлення держави, залученню молодих людей у професію та викладанню природничих і математичних дисциплін на належному рівні», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шарлет.

Зокрема, документом передбачені такі заходи:

 • підвищення якості природничої і математичної освіти в Україні;
 • збільшення привабливості природничо-математичних спеціальностей для краще підготовлених вступників до закладів фахової передвищої та вищої освіти;
 • виведення матеріально-технічного та методичного забезпечення викладання природничих дисциплін на належний рівень;
 • залучення
15 Квітня 2021 12:45

ТРАНСФОРМАЦІЮ САНАТОРНИХ ШКІЛ ПРОДОВЖЕНО НА РІК – ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН

Учора, 14 квітня 2021 року, Верховна Рада України на позачерговому засіданні ухвалила закон №5138-1щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі та захисту прав учасників освітнього процесу.

Зокрема, метою законопроєкту є можливість поступового перетворення в інші типи закладів санаторних шкіл в умовах децентралізації. Передбачаються такі заходи: 

 • продовження трансформації санаторних шкіл ще на рік – до липня 2022 року;
 • погодження з МОН планів місцевих органів влади про зміну типу закладу або ліквідацію санаторної чи спеціальної школи.

Це допоможе органам місцевого самоврядування сформувати освітню мережу відповідно до потреб громади. Отже, буде створено підґрунтя для поступового реформування закладів з урахуванням інтересів усіх учасників освітнього процесу.

У 2020/2021 навчальному році в системі освіти функціонують 65 санаторних шкіл з пансіонами (інтернатами) у структурі, в яких навчається 14 548 учнів, серед них – 552 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Найбільша кількість

15 Квітня 2021 12:43

СТИПЕНДІЇ ТА ПРЕМІЇ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ДЛЯ УЧНІВ, ЯКІ МАЮТЬ ВИСОКІ РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАННЯ – УРЯД ЗАТВЕРДИВ МЕХАНІЗМ ПРИЗНАЧЕННЯ

14 квітня 2021 року Уряд ухвалив постанову про призначення і виплати стипендій та премій Президента України для учнів, які мають високі результати здобуття повної загальної середньої освіти.

«Учні, які своїми досягненнями у навчанні засвідчують високий рівень освіти в Україні, а також сприяють підвищенню авторитету нашої держави на міжнародному рівні, потребують відзначення та фінансової підтримки держави. Таке заохочення обдарованих дітей стане стимулом для продовження навчання у закладах вищої освіти України та розвитку інтелектуального потенціалу суспільства загалом», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Відповідною постановою затверджено:

 • Порядок призначення та виплати стипендій Президента України учасникам зовнішнього незалежного оцінювання, які отримали найвищі результати;
 • Порядок призначення та виплати премій Президента України для переможців всеукраїнських і міжнародних учнівських олімпіад з навчальних предметів.

Стипендії за найвищі результати ЗНО призначатимуться щороку не більш ніж 270-м учасникам тестування, які:

 • здобули повну загальну середню
15 Квітня 2021 12:42

ЗАХИСТ ОСВІТЯН ВІД КОРОНАВІРУСУ Є ОДНИМ ІЗ ПРІОРИТЕТІВ МОН, – СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ

Працівників освіти, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2021 році, за їхнім бажанням, щеплюватимуть вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech, що надійшла до України 25 березня 2021 року. 

«Проведення зовнішнього незалежного оцінювання з дотриманням заходів безпеки є важливим та необхідним етапом для початку вступної кампанії 2021 року. Дякую своїм колегам з Міністерства охорони здоров’я за те, що підтримали позицію щодо першочергової вакцинації освітян та працівників, які залучені до проведення ЗНО. Хочу наголосити, що вакцинування відбуватиметься добровільно. Наше основне завдання – організація безпечних умов для проходження тестування», – повідомив Міністр освіти і

15 Квітня 2021 12:40

УЧНІ 11-Х КЛАСІВ У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДПА – ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН

Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. 13 квітня 2021 року відповідний закон № 5014 ухвалила Верховна Рада України.

Ініціатива покликана мінімізувати ризики захворювання на COVID-19 під час оцінювання результатів навчання учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Також це уможливить отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

Окрім того, законодавчими змінами передбачено, що учні, які завершують здобуття повної загальної середньої

13 Квітня 2021 14:34

УСПІШНО ЗАВЕРШЕНО ПЕРШИЙ ЕТАП РЕФОРМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ

Оновлення нормативної бази стало першим етапом реформи шкільного харчування, яка впроваджується за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. Норми та Порядок організації харчування у закладах освіти і дитячих закладах оздоровлення та відпочинку було затверджено і опубліковано на сайті Кабінету Міністрів.

Нові норми мають на меті зробити шкільне харчування більш збалансованим та корисним для дітей. У документі міститься інформація про розподіл білків, жирів та вуглеводів, які мають містити страви, пропоновані школярам упродовж дня.

Особливу увагу під час організації харчування приділяють зниженню кількості спожитого цукру. Вміст цукрів у харчових продуктах, призначених для продажу у буфетах, торговельних апаратах, які пропонуються школярам, та у харчових продуктах, що використовуються для приготування готових страв, обмежується на рівні не більш ніж 10 грамів на 100 грамів/мілілітрів харчового продукту.

З-поміж інших змін

13 Квітня 2021 09:19

Гранти в межах соціального проєкту «Scholarship в Україні»

Інформуємо, що в межах проєкту «Scholarship в Україні» для здобувачів вищої освіти надається 4 окремих гранти на сплату за навчання на суму 15000 грн кожен. Для студентів, які посядуть 2-і та 3-і місця, заохочувальні грошові призи (по 4000 грн та 2000 грн відповідно).

Мета проєкту – підтримати талановиту молодь, яка здобуває освіту в Україні, а також звернути увагу молоді на підвищення рівня фінансової грамотності.

З нагоди старту нового конкурсу проведена пресконференція, з якою можна ознайомитися за посиланням: https://youtu.be/Lzibcsj10q0.

Щоб отримати грант на навчання, необхідно написати конкурсну роботу та захистити її перед незалежним журі. Теми робіт цього

13 Квітня 2021 09:17

Перший етап реформування шкільного харчування закінчено

Перший етап реформування шкільного харчування – оновлення нормативної бази – успішно завершено. Про це на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» зазначила Перша Леді України Олена Зеленська, яка займається реформуванням шкільного харчування.

Нові вимоги до шкільного меню учнів почнуть діяти з 1 вересня 2021 року. Останній і найважливіший документ, Норми та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, 24 березня був затверджений постановою Кабінету Міністрів України, а вчора – офіційно опублікований (https://bit.ly/2PXAC1z).

Тож усі шкільні заклади з 1 вересня 2021 року зобов’язані:

 • Зменшити кількість цукру у 2-2,5 раза – до 7,5 г на один прийом їжі.
 • Збільшити кількість фруктів до 100 г на один прийом їжі.
 • Зменшити кількість хліба на 1 прийом їжі з 60-80 г до 30-50 г.
 • Збільшити кількість м’яса так, щоб протягом п’ятиденного робочого тижня при одноразовому харчуванні забезпечити дві порції м’яса по 70 г, 100 г або 120 г кожна, залежно від віку дітей.
 • Збільшити кількість молочних продуктів при формуванні меню. Раніше кількість молока та кисломолочних продуктів на тиждень становила 100 мл, також було передбачено 100 г сиру кисломолочного та 30 г сметани.

Нові норми передбачають наявність однієї порції молока або молочних продуктів

<<<1 - 11 з 3054>>>