<<<1 - 11 з 3465>>>


27 Червня 2022 14:38

УРЯД УХВАЛИВ РІШЕННЯ ЩОДО ПОЧАТКУ 2022/2023 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ У ЗЗСО

24 червня 2022 року під час засідання Уряду було ухвалено постанову КМУ «Про початок навчального року під час дії воєнного стану в Україні».

Традиційно навчання в закладах загальної середньої освіти розпочнеться в День знань – 1 вересня. Освітній процес у школах триватиме до 30 червня 2023 року.

Постанова набирає чинності та застосовується виключно під час правового режиму воєнного стану одночасно з набранням чинності законодавчих змін до ЗУ «Про повну загальну середню освіту» щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану.

Наголошуємо, організація освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті. В умовах війни обласні військові адміністрації та засновники закладів освіти повинні приймати рішення, що необхідні для збереження життя та здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

Нагадаємо, безпекою шкіл займатимуться спеціальні комісії.

23 Червня 2022 15:07

Державний заклад вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України запрошує всіх бажаючих до аспірантури/докторантури.

Прийом до аспірантури/докторантури на 2022 – 2023 н.р. здійснюється за акредитованими освітньо-науковими програмами зі спеціальностей:

011 Освітні педагогічні науки;

053 Психологія;

281 Публічне управління та адміністрування.

Зарахування на навчання

відбувається відповідно до Правил прийому для здобуття вищої освіти в Державному закладі вищої освіти  «Університет менеджменту освіти» в    2022 році  (http://umo.edu.ua/applicants/pravila-pritoma

23 Червня 2022 12:22

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Чернігівській області звертає увагу!

 

Запровадження в Україні режиму воєнного стану вплинуло на функції та завдання відділення НСПП в Чернігівській області (Відділення).

 

Працівники Відділення здійснюють свої повноваження в межах компетенції з врахуванням вимог діючого чинного законодавства, наказів й розпоряджень голови Національної служби посередництва і примирення (НСПП).

 

Пріоритетні напрямки діяльності спрямовані на запобігання виникненню розбіжностей стану соціально-трудових відносин та забезпечення своєчасного приведення у правове русло стихійних проявів протестної поведінки найманих працівників. 

 

У разі виникнення передумов соціальної напруги у трудових колективах підприємств, установ, організацій області (незалежно від форм власності і організаційно-правових форм господарювання) з питань невиконання

21 Червня 2022 15:18

Другий етап підтвердження участі у національному мультипредметному тесті триває з 21 червня до 7 липня - УЦОЯО

 

Розпочався другий етап підтвердження участі у національному мультипредметному тесті (НМТ), який триватиме до 7 липня, повідомляє Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

"На другому етапі учасник основної сесії НМТ має остаточно визначитись із вибором міста/країни для проходження тесту. Для цього з 21 червня до 7 липня 2022 року на інформаційній сторінці у спеціальній формі потрібно вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, де зручніше буде пройти тестування незалежно від того, де перебуватиме учасник у період проведення основної сесії, – в Україні чи за кордоном", - йдеться в повідомленні пресслужбі УЦОЯО.

У Центрі оцінювання зазначають, що важливо якнайуважніше вибирати населений пункт із випадного списку, адже деякі міста додані/вилучені

17 Червня 2022 09:45

ЮНІСЕФ У СПІВПРАЦІ З МОН ПЕРЕДАВ УЧИТЕЛЯМ ПОНАД 5 ТИСЯЧ НОУТБУКІВ

 

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у співпраці з Міністерством освіти й науки передав 5050 ноутбуків учителям, школи яких були зруйновані через війну в Україні. Ноутбуки допоможуть педагогам залишатися на зв’язку з учнями та восени відновити дистанційне навчання.

Від початку повномасштабної війни мільйони українців вимушено залишили домівки та тимчасово переїхали до інших населених пунктів або виїхали з країни. Через пошкодження та руйнування шкіл тисячі учнів залишилися без можливості навчатися, а вчителі – без можливості забезпечити фундаментальне право дітей на освіту. 

За даними МОН, станом на 14 червня 2022 року близько 1972 закладів освіти пошкоджено, з них – 194 зруйновані повністю. Пошкоджено також кожну шосту «безпечну школу» з числа тих, які ЮНІСЕФ підтримує на сході України.

«Забезпечення вчителів ноутбуками – пріоритетне завдання задля відновлення повноцінного освітнього процесу. Тисячі освітян, рятуючи життя, були вимушені евакуюватися з гарячих точок

17 Червня 2022 09:45

ОЗДОРОВЧА КАМПАНІЯ 2022: МОН РЕКОМЕНДУЄ ОРГАНІЗУВАТИ ПРИШКІЛЬНІ ТАБОРИ З БЕЗПЕЧНИМИ УМОВАМИ ПЕРЕБУВАННЯ ДІТЕЙ

 

Міністерство освіти і науки надає важливого значення забезпеченню зайнятості дітей у канікулярний час. Цього літа з огляду на введення воєнного стану органи місцевої влади самостійно вирішують питання організації оздоровлення та відпочинку дітей (рішення Центрального штабу при Мінсоцполітики). 

Оскільки одним із найважливіших завдань держави в забезпеченні соціального захисту дітей є реалізація їхнього права на оздоровлення та відпочинок, МОН з метою належного захисту дітей в умовах воєнного стану, особливо в місцях компактного проживання тимчасово внутрішньо переміщених дітей, рекомендує департаментам освіти забезпечити на базі закладів освіти роботу таборів з денним перебуванням (тематичні зміни, наукові, спортивні, мовні школи тощо).

Також наголошуємо, що організація пришкільних таборів можлива лише за умови створення безпечних умов перебування

16 Червня 2022 10:51

Про участь у вебквесті з інформаційної безпеки «КіберХНУВС»

Факультет № 4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ спільно з партнерами (Координатор проєктів ОБСЄ в Україні, Департамент кіберполіції Національної поліції України, Науковий парк «Наука та безпека») повідомляє про прийом електронних анкет-заявок від цьогорічних випускників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти для участі у вебквесті з інформаційної безпеки «КіберХНУВС».

Метою заходу є реалізація здібностей талановитих учнів, стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, популяризація досягнень науки, техніки та новітніх інформаційних технологій.

Вебквест проходитиме з 25 червня по 02 липня 2022 року. Переможці Квесту отримають цінні призи

14 Червня 2022 14:19

ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ У СФЕРІ ОСВІТИ ТА НАУКИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

 • 3 день війни (26 лютого) – українські студенти стають донорами крові, вступають до ТрО та ЗСУ, здійснюють активну волонтерську діяльність.
 • 4 день війни (28 лютого) – виходить наказ про звільнення від проходження Державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році.
 • 4 день війни (28 лютого) – реєстрацію учасників ЗНО-2022 продовжено до 9 квітня.
 • 5 день війни (1 березня) – заклади освіти стають штабами допомоги. Учасники освітнього процесу та науковці передають кошти ЗСУ, пишуть листи та створюють відеозвернення до міжнародних ЗМІ. Зароджується освітній фронт.
 • 9 день війни (5 березня) – міжнародна спільнота продовжує посилювати підтримку України та вводить безпрецедентні санкції й обмеження проти рф. Група Світового банку невідкладно зупиняє реалізацію програм у рф і білорусі через жорстоке вторгнення та військові дії проти народу України.
13 Червня 2022 14:12

ДЛЯ ВИПУСКНИКІВ ІЗ ТОТ ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ МОЖЛИВІСТЬ ВСТУПУ ДО ЗВО У ФОРМАТІ ДИСТАНЦІЙНОЇ СПІВБЕСІДИ АБО ТВОРЧОГО КОНКУРСУ

Міністерство освіти і науки спільно з профільними міністерствами, народними депутатами, освітянами напрацьовують рішення щодо надання таким вступникам можливості складати НМТ у безпечних умовах.

«Наразі важливою метою є надання вступникам із тимчасово окупованих територій та зони активних бойових дій можливості взяти участь у НМТ. Усупереч блокуванню окупантами виїзду вступників, ми боремося за кожного теперішнього та майбутнього українського студента», – написав у телеграм-каналі Сергій Шкарлет.

Для цього вступні випробування будуть проводитись у три сесії (липень, серпень, вересень) в Україні і за кордоном. Також передбачено додаткові періоди реєстрації на тестування та можливість зміни раніше вказаного місця його складання.

«Для вступників, які не зможуть виїхати на підконтрольну Уряду територію або які силоміць переміщені на тимчасово окуповану територію (АР Крим, місто Севастополь,

13 Червня 2022 14:10

СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ: МАЙЖЕ 230 ТИС. ПОТЕНЦІЙНИХ УЧАСНИКІВ НМТ ПІДТВЕРДИЛИ НАМІР СКЛАСТИ ТЕСТУВАННЯ

Сьогодні, 10 червня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що за даними УЦОЯО майже 230 тис. потенційних учасників НМТ підтвердили намір скласти тестування, серед них в Україні – понад 201 тис. осіб, за кордоном – приблизно 28 тис. осіб. Ті, хто до 7 червня не зміг підтвердити участі в НМТ, зможуть узяти участь у додатковій сесії тестування.

Рейтинг найпопулярніших міст для складання НМТ в Україні:

 • Київ – 18141;
 • Львів – 8577;
 • Дніпро – 8247;
 • Одеса – 6271;
 • Запоріжжя – 6004;
 • Вінниця – 5929.

За кордоном:

 • Берлін (Німеччина) – 3986;
 • Мюнхен (Німеччина) – 3318;
 • Варшава (Польща) – 2670;
 • Прага (Чехія) – 2360;
 • Краків (Польща) – 1989.

Остаточно визначитися з вибором міста,

13 Червня 2022 14:08

ВИПУСКНИКИ ШКІЛ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ ЗА КОРДОНОМ, МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ДОКУМЕНТИ ПРО ОСВІТУ В ДИПЛОМАТИЧНИХ УСТАНОВАХ УКРАЇНИ

Випускники закладів загальної середньої освіти, які перебувають за кордоном, можуть отримати документи про базову середню та повну загальну середню освіту в закордонних дипломатичних установах України в країні перебування.

Це врегульовано Порядком міжвідомчої взаємодії з питань вручення здобувачам освіти, які перебувають за межами України, документів про базову середню освіту та повну загальну середню освіту, виданих в умовах воєнного стану в Україні, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки та Міністерства закордонних справ України №538/192 від 9 червня 2022 року.

Порядок визначає механізм вручення випускникам, які перебувають за межами України, документів про базову та повну загальну

<<<1 - 11 з 3465>>>