<<<1 - 11 з 3343>>>


08 Грудня 2021 15:18

До уваги педагогічних та учнівських колективів!

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, в рамках кампанії із правової освіти та з нагоди відзначення 10 грудня Міжнародного дня прав людини, планує проведення низки заходів для учнів закладів загальної середньої освіти.

Цьогоріч заплановано проведення онлайн-заходу за форматом спортивної версії гри «Що? Де? Коли?» з проблематики захисту прав людини. Для того, щоб взяти участь в заході, необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням: https://bit.ly/_Human_rights.

Більш детальну інформацію можна отримати за тел. +38 (098) 305 45 36 (Грищенко Катерина Костянтинівна).

 

07 Грудня 2021 16:51

До уваги керівників закладів освіти, педагогічних працівників та здобувачів освіти!

 

Державна установа «Інститут охорони ґрунтів України» оголошує конкурс дитячих малюнків «ЗБЕРЕЖІМО ҐРУНТИ РІДНОЇ УКРАЇНИ», приурочений до Міжнародного дня ґрунтів (WorldSoilDay).

До участі у конкурсі запрошуються учні закладів освіти віком до 18 років.

Конкурс проводиться у таких вікових групах:

 • 7 – 10 років;
 • 11 – 14 років;
 • 15 – 18 років.

та номінаціях:

 • Графіка
 • Ґрунтове життя
 • Деградація
 • Креативний підхід
 • Плакат

Малюнки (винятково індивідуальні творчі роботи) можуть бути виконані на будь-якому матеріалі (ватман, картон, полотно тощо) і в довільній графічній або живописній техніці (олівці, фломастери, фарби тощо).

Учасник конкурсу надсилає ВІДСКАНОВАНУ РОБОТУ У ФОРМАТІ JPEG, разом із заявкою у форматі word на електронну адресу konkurs.grunt@gmail.com (обов’язково зазначити тему – «Конкурс малюнків»).

Прохання до батьків та педагогів звернути увагу на правильність оформлення конкурсної роботи. При недотриманні

07 Грудня 2021 13:54

До уваги абітурієнтів та їх батьків!

Звертаємо увагу, що для учнів випускних класів з 01 листопада 2021 року на порталі Національної поліції України (https://osvita.np.gov.ua) відкрито анкету вступної компанії 2022 року для заповнення абітурієнтами, які бажають навчатися в закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських за кошти державного бюджету.

06 Грудня 2021 09:23

ІІ Міжнародна науково-практична конференція

«НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА» 

NOVEL TECHNOLOGIES OF SMART SOCIETY

Провідний заклад вищої освіти Чернігівської області – Національний університет «Чернігівська політехніка» 

17 грудня 2021 року організовує  ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію

«НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА»

Мета конференції – залучення творчого потенціалу молоді України до вирішення актуальних науково-технічних проблем нашої держави та розбудови технократичного суспільства.  

До участі у заході запрошуються здобувачі освіти закладів загальної середньої, фахової передвищої та вищої освіти, які займаються науково-дослідницькою роботою, педагогічні та науково-педагогічні працівники, представники органів управління освітою.

Під час конференції учасники зможуть представити свої наукові та прикладні напрацювання, а також надати пропозиції щодо залучення обдарованої учнівської та студентської молоді до впровадження своїх наробок у різні напрями розвитку сучасного суспільства.

Конференція проходитиме у таких секціях:

 • математика
 • природничі науки
 • технічні науки
 • комп’ютерні науки
 • економічні науки

Робочі мови конференції – українська та англійська.

03 Грудня 2021 15:12

СПРОЩЕННЯ І АВТОМАТИЗАЦІЯ РОБОТИ З ДАНИМИ ТА УПРАВЛІННЯ КЛЮЧОВИМИ ПРОЦЕСАМИ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ: КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УХВАЛИВ ПОСТАНОВУ

 

2 грудня 2021 року Кабінетом Міністрів України затверджено Положення про програмно-апаратний комплекс «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» (АІКОМ). Проєкт спрямований на реформи, ініційовані Міністерством освіти і науки у сфері дебюрократизації та цифровізації дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти.

АІКОМ – це електронна система управління освітою, яка забезпечує збір, зберігання та управління ключовими процесами та даними у сфері освіти.

На базі АІКОМ створюється нова система збору освітньої статистики, зокрема  для деталізованого розрахунку потреб освітньої

02 Грудня 2021 14:15

У МОН ВІДБУДЕТЬСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ НОВОСТВОРЕНОЇ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ШКОЛА СУПЕРГЕРОЇВ»

3 грудня 2021 року в Міністерстві освіти і науки під час спеціальної пресконференції відбудеться презентація новоствореної державної установи «Школа супергероїв».

Заснована Кабінетом Міністрів України ДУ «Школа супергероїв» з 1 січня 2022 року буде організовувати та забезпечувати надання освітніх послуг у сфері дошкільної та повної загальної середньої освіти особам, які перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога в закладах охорони здоров’я.

Учасниками пресконференції стануть:

 • Сергій Шкарлет, Міністр освіти і науки України;
01 Грудня 2021 16:48

Інформація про проведення ІІІ етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 24 вересня 2021 року № 1/9-492 «Про проведення ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», у зв’язку із встановленням карантину та запровадженням посилених протиепідемічних заходів для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, 11 грудня 2021 року від 10.00 до 14.00 буде проведений ІІІ (обласний) етап конкурсу в дистанційному форматі.

У день проведення ІІІ етапу конкурсу на електронні адреси учасників змагання від 8.30 до 9.30 будуть надіслані коди для відкриття архівів із завданнями.

Учасники конкурсу після завершення роботи фотографують обкладинку та кожну сторінку з виконаними завданнями. Фото відправляють не пізніше ніж за 5 хвилин після завершення

01 Грудня 2021 16:46

Проведено Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Сучасні тенденції розвитку науки та освіти»

30 листопада в Ніжинському фаховому коледжі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція педагогічних та науково-педагогічних працівників, аспірантів, молодих учених «Сучасні тенденції розвитку науки та освіти».

Цьогоріч конференція проходила з дотриманням необхідних протиепідемічних заходів, відтак чимало учасників мали можливість долучитися до події в режимі онлайн.

Під час конференції увага усіх присутніх сфокусувалася на непересічних проблемах: правовий захист інформаційного простору; удосконалення проведення навчальних занять в умовах карантинних обмежень; робота бібліотеки в умовах дистанційного навчання; мульти- та інтермодальні перевезення в Україні; передпосівна обробка насіння льону в магнітному полі; контактна логістика тощо.

Олена Литовченко, директор коледжу, виступила з вітальним словом, привітала присутніх з відкриттям конференції,

01 Грудня 2021 15:12

СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ: РЕФОРМА НУШ – СТАРТОВИЙ МАЙДАНЧИК УСПІХІВ КОЖНОЇ ОСОБИСТОСТІ ТА ЗМІН НА КРАЩЕ В КРАЇНІ

Реформа «Нова українська школа», разом із дошкіллям, є стартовим майданчиком подальших успіхів кожної особистості та стартом змін на краще в країні. Водночас реформа потребує корективів та виправлення недоліків. Про це заявив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час Національного освітнього форуму «Нова українська школа 2021: синергія, інтеграція, менеджмент», який відбувся 30 листопада 2021 року.

«Реформа "Нова українська школа", на яку покладаємо стільки сподівань щодо кращого майбутнього країни, є сьогодні основою розвитку системи освіти. Саме вона, разом із дошкіллям, є стартовим майданчиком подальших успіхів кожної особистості, кожного члена нашого суспільства, а разом із цим – стартом змін на краще в країні», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

З іншого боку, жодна з реформ за всю історію розвитку людства не мала на старті стовідсоткової підтримки, наголосив він.

«Переважна більшість

30 Листопада 2021 16:06

Вітаємо Олену Савчук, ученицю 11 класу Сосницької гімназії імені О.П. Довженка Сосницької селищної ради Чернігівської області,

 з призначенням стипендії Президента України!

 

Олена розпочала свою дослідницьку діяльність у Чернігівській Малій академії наук у 2019 році, навчаючись у 8 класі. Два роки поспіль дівчина займалася в гуртку «Українське літературознавство», з 2021 року - в гуртку «Історія України».

Неодноразово брала участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та виборювала призові місця на обласному етапі конкурсу. Дівчина також є активним учасником різноманітних інтелектуальних змагань Всеукраїнського і Міжнародного рівнів: Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8-11 класів, Всеукраїнської олімпіади з філософії для школярів та інших.

У 2020/2021 навчальному році у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України захищала проєкт у відділенні «Історія України» (секція «Історичне краєзнавство»), здобула диплом І ступеня.

За високі досягнення в інтелектуальному змаганні Всеукраїнського рівня, а саме як переможця Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2021 році, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 25 жовтня 2021 року

29 Листопада 2021 16:44

 

У рамках Всеукраїнського тижня професійної  (професійно-технічної) освіти відбувся обласний конкурс

«Робітнича професія – крок до успіху»

 

26 листопада 2021 року на базі Державного навчального закладу «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області» проведений обласний конкурс професійної майстерності «Робітнича професія – крок до успіху» з професії «Електрогазозварник» та І етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine 2021» з компетенції «Зварювальні роботи».

У конкурсі брали участь здобувачі освіти Державного професійно-технічного навчального закладу «Чернігівський професійний будівельний ліцей», Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту, комунального закладу «Прилуцький професійний ліцей» Чернігівської обласної ради, Державного навчального закладу «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області», робітники Державного підприємства «Науково-виробничий комплекс «Прогрес» і Товариства з обмеженою відповідальністю «Паритет-К».

Під час змагання конкурсанти перевірили свої теоретичні знання шляхом

<<<1 - 11 з 3343>>>