<<<848 - 858 з 5617>>>


22 Січня 2025 15:22

Об’єднатися заради майбутнього – ідея поколінь

День Соборності України, який відзначаємо сьогодні, – це не лише нагадування про історичний Акт Злуки 1919 року, а ще й заклик до кожного українця пам’ятати, що єдність є основою стійкості, сили та процвітання нашої держави.

Що таке неподільна Україна та наскільки важливо її зберегти такою в умовах війни – тема, яку сьогодні вкотре обговорили школярі області. Так, до Дня Соборності України в закладах освіти обласного підпорядкування, зокрема позашкільних, відбулися тематичні заходи, спрямовані на формування національної свідомості в підростаючого покоління: виховні години й бесіди, фотовиставки, історичні екскскурси, онлайн-вікторин, творчі майстер-класи. Це ті ініціативи, що допомогли об'єднати дітей навколо спільної ідеї, адже соборність – це не лише про територіальну цілісність, а й про взаєморозуміння, толерантність та готовність кожного працювати задля процвітання своєї країни.

Чернігівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді

22 Січня 2025 11:53

Наскільки діти знають свої права та обов’язки?

За два дні школярі області знову сядуть за парти, вирішуючи завдання олімпіад з навчальних предметів. А сьогодні пропонуємо згадати, як 19 січня старшокласники написали Всеукраїнську учнівську олімпіаду з правознавства.

У третьому етапі інтелектуального змагання взяли участь 63 здобувачі освіти із 31 територіальної громади та 1 закладу освіти обласного підпорядкування, сформувавши 28 команд. 

Вони виконували тестові завдання, розв’язували юридичні задачі, розкривали положення законодавства щодо набуття та припинення громадянства України, дії нормативно-правових актів у часі, просторі та за колом осіб, особливостей кримінальної відповідальності, покарання неповнолітніх.

 
 
22 Січня 2025 09:28

Звернення Володимира Зеленського з нагоди Дня Соборності України

Доброго ранку, Україно!

Українці. Наша держава. Міцна, незалежна. Бо єдина. І соборна. Ми пам’ятаємо це завжди, особливо в цей день, 22 січня, День Соборності України. Я записую це звернення на Софійській площі. Історичне місце. Місце сили. Місце мудрості, яку дають нам події, що сталися тут понад сто років тому, і подальші епізоди нашої історії, які доводять: коли ми боремось, то неодмінно ми здобуваємо своє, але коли ми сваримось, тоді своє втрачаємо.

Саме тут, на цій площі, був проголошений Акт злуки. Право- та Лівобережна Україна об’єднались у єдину державу. Але амбіції, розбрат і вороги, які ними скористались – вороги як, до речі, ззовні, так і всередині, – не дали самостійній Україні існувати довго. На жаль. Державність нашу було втрачено. Тобто втрачено власну свободу. На довгі роки. На десятиліття. Це кілька поколінь, які жили під чужими прапорами, традиціями, яким наказували, як жити, як говорити, як думати, кого любити, кого ненавидіти. Ось що таке не своя державність, ось що таке втрата незалежності.

І кожного року в цей день ми завжди згадували ці уроки соборності, ми робили живі ланцюги, ми казали, як важливо берегти єдність і бути пліч-о-пліч. Але настав день, і нам випало це довести. 24 лютого. День, який став вирішальним

21 Січня 2025 16:55

У Чернігівській політехніці розказали про підсумки роботи та відзначили найкращих працівників

Сьогодні відбулися загальні збори трудового колективу Національного університету «Чернігівська політехніка». Ректор Олег Новомлинець звітував про підсумки роботи за 2024 рік. Також відзначили нагородами найкращих працівників освітнього закладу. Серед присутніх – начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

«Чернігівська політехніка – один із найпотужніших закладів вищої освіти в області. А ще – моя альма-матер. Тому по-особливому приємно бути тут і чути про успіхи студентів і викладачів. Дякую ректору Олегу Новомлинцю, керівництву й усім співробітникам за те, що незважаючи на війну і ракетні обстріли, Чернігівська політехніка тримає гідну планку», - сказав В’ячеслав Чаус.

Наразі в університеті навчається 7187 студентів. У 2024 році на навчання зарахували 2729 осіб. 1136 студентів отримують стипендіальне забезпечення.

Діє 89 освітніх програм. Серед найзатребуваніших спеціальностей, зокрема, терапія та реабілітація,  лісове господарство та агрономія, а також - IT-галузь. Також в університеті запровадили

21 Січня 2025 16:01

На фінішній прямій ще один етап спортивних учнівських змагань

За два тижні завершиться територіальний етап проєкту «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» і розпочнеться третій (районний). До нього вже потрапили 168 шкільних команд, відібраних за результатами матчів, проведених у листопаді, грудні та січні. Хто ще стане їхнім суперником, покажуть наступні змагання.

Тільки в період із 20 по 26 січня в 10 громадах заплановано ігри з баскетболу, волейболу, футзалу та спортивного орієнтування. Очікується понад 700 учасників, що сформують 80 команд.

Стежте за наступними результатами й дізнайтеся, хто продовжить боротьбу в проєкті, що вже став символом згуртованості

21 Січня 2025 13:48

Стартував XIV Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» – 2025

Учнів, вихованців закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти віком від 6 до 17 років (включно) запрошують до участі в мистецькому конкурсі, присвяченому Всесвітньому дню охорони праці, який відзначають в Україні та світі щороку 28 квітня.

Конкурсні роботи мають висвітлювати тему створення безпечних і здорових умов праці на робочих місцях працівників, зображувати приклади безпечного (а також небезпечного) виконання роботи. Малюнки подаються в довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами, гуашшю тощо.

Положення про конкурс: https://docs.google.com/document/d/1XqesbW6YK9GZJUbRRhA2FhLNdnoc74y7/edit?usp=sharing&ouid=116950482912506893126&rtpof=true&sd=true

Прийом

21 Січня 2025 11:14

105 знавців англійської мови взяли участь в обласному етапі олімпіади

Днями відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови. У змаганні взяли участь 36 команд із 38 територіальних громад, 2 закладів освіти обласного підпорядкування та Приватного підприємства «Приватний заклад освіти «МудрАнгелики».

Сто п’ять юних знавців англійської мови (9 клас – тридцять п’ять, 10 – тридцять три, 11 – тридцять сім) закладів загальної середньої освіти області  виконували завдання двох турів («Читання», «Творча письмова робота»). Учні перевіряли істинність та хибність тверджень, виконували тести, доповнювали речення або їх частини відповідно до контексту, а також писали есе.

Бажаємо учасникам олімпіади перемоги!

 
20 Січня 2025 17:38

Як інновації народжуються на Чернігівщині

Один із трьох молодіжних просторів Ko_Laba, створених восени на Чернігівщині, працює в Бобровиці. Під керівництвом Олександра Істоміна, Анни Мартишевської та Михайла Сипливого місцеві школярі створюють інноваційні продукти.

Серед презентованого в Києві під час Demo Day інкубаційної програми від молодіжних просторів Ko_Laba – система оповіщення про повітряну тривогу, індивідуальні шахові моделі, лазерна арфа та мобільний застосунок.

Почнемо з останнього. «Новини Ko_laba» – додаток на Android, що є простим інструментом для перегляду новин проєкту. Його створив 13-річний Денис Сердюк.

Індивідуальна система оповіщення «Повітряна тривога» – також його ідея. Важливо, що система оснащена світловими сигналами та віброзвуком, тож нею зможуть користуватися люди з вадами слуху.

«Ці розробки – доказ того, наскільки цінним є науковий потенціал нашої молоді, наскільки швидко школярі, використовуючи сучасні технології, знаходять  рішення, що мають позитивний вплив на

20 Січня 2025 17:29

Безпечне навчання і підтримка лікарень: як ЮНІСЕФ допомагає області

Сьогодні вперше з візитом у Чернігові – Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде. Ця структура давно опікується областю. Зокрема, у фокусі – галузі освіти, медицини та критичної інфраструктури. Про це йшлося на зустрічі за участю начальника ОВА В’ячеслава Чауса, першого заступника голови ОДА Костянтина Мегема та заступниці голови ОДА Жанни Шерстюк.

«Наші пріоритети незмінні – це створити безпечні середовища. Я кажу і про заклади освіти, і про медичні установи, і про заклади соціальної сфери. У фокусі – укриття, логістика й харчування. Багато в чому допомагає ЮНІСЕФ. І до повномасштабного вторгнення, і зараз. Дякую за таку вагому підтримку для області», – сказав В’ячеслав Чаус.

Так, 94 школи у 38 громадах області та 4 ліцеї отримали по 290,5 тисячі гривень від ЮНІСЕФ – це майже 28,5 мільйонів.

20 Січня 2025 17:00Актуальна інформація

Оголошується новий набір на участь у Єврошколах - 2025

Представництво Європейського Союзу в Україні оголошує набір українських здобувачів освіти  для участі в освітньому проєкті EU Study Days (Єврошколи) – 2025, який надає можливість старшокласникам, студентам та аспірантам дізнатися більше про Європейський Союз та відносини між Європейським Союзом і Україною від ключових європейських та українських експертів у цій сфері.

Проєкт сприяє розвитку комунікації, обміну досвідом, співпраці і впровадженню спільних ініціатив української молоді.

До участі у проєкті запрошуються:

  • учні середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, які здобувають
20 Січня 2025 15:05

Школярі області подолали ще один етап олімпіади з астрономії

У суботу, 18 січня, старшокласники Чернігівщини написали Всеукраїнську учнівську олімпіаду з астрономії. Це був третій (обласний) етап, в якому взяли участь 16 учнів 10-11 класів із 8 територіальних громад та двох закладів освіти обласного підпорядкування.

Протягом 4-х годин школярі виконували теоретичні задачі, завдання практичної спрямованості, тестові завдання та працювали з рухомою картою зоряного неба.

Запропоновані завдання розроблено предметно-методичною комісією та укладено відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України з урахуванням рівня складності завдань ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії.

Вітаємо зі ще одним пройденим етапом змагань. Не зупиняйтеся на досягнутому, попереду ще багато відкриттів!

 
<<<848 - 858 з 5617>>>