<<<694 - 704 з 5603>>>


16 Квітня 2025 18:12

Про створення навчально-практичних центрів на базі профтехів – на брифінгу в ОВА

Навчально-практичні центри на Чернігівщині – не новинка. В області їх почали створювати ще в 2005 році. До 2022-го функціонувало 15 таких осередків.

Спрямування різне: електромонтажних, швейних, б’юті-, транспортних, аграрних, деревообробних, зварювальних, харчових та будівельних технологій.

До фінансування подібних проєктів держава повернулася минулоріч, запустивши ініціативу

16 Квітня 2025 17:52

Державний грант на здобуття вищої освіти

У 2024 році Урядом вперше запроваджено експериментальний проект щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти.

Метою експериментального проекту, згідно з Порядком реалізації експериментального проекту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2024 р. № 822 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2024 р. № 1059), є надання фінансової підтримки для здобуття громадянами України вищої освіти. Участь в реалізації експериментального проекту є добровільною для здобувачів освіти та закладів освіти.

196 закладів вищої освіти різних форм власності та сфер управління підписали договори з Міністерством освіти і науки України про участь в реалізації експериментального проекту.

У 2024-2025 навчальному році надано можливість отримати державний грант на здобуття вищої освіти 14 190 здобувачам освіти, з яких 13 179 (93%) осіб підтвердили

16 Квітня 2025 16:51

Здобутки юних правознавців Чернігівщини у фіналі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства

В Ужгороді випробували свої сили та позмагалися за першість у знаннях в галузі права 95 учнів 9-11 класів із усіх областей України та міста Києва.

Чернігівщину на національному рівні представляли троє учасниць, які здобули перемогу на обласному етапі змагання:

Аліна Бойправ, учениця 9 класу Чернігівського ліцею № 15;

Анастасія Місан, учениця 10 класу Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради;

Анна Репех, учениця 11 класу Корюківського ліцею № 1.

Під час урочистого відкриття учасників привітали Мар’яна Марусинець,  директорка Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА; Ярослав Лазур, декан юридичного факультету Ужгородського національного університету. Також до всіх присутніх з найкращими побажаннями звернулася голова журі олімпіади Наталія Крестовська, зазначивши, що знання з правознавства формують світогляд і захищають загальнолюдські цінності.

Учасники олімпіади давали визначення юридичних понять, розкривали питання щодо ознак та джерел права, режиму надзвичайного та воєнного стану, розв’язували юридичні задачі.

За результатами змагання Анастасія

16 Квітня 2025 12:36

В обласному центрі відкрили два соціальні об’єкти, відновлені коштом уряду Латвії

У харчоблоці Чернігівської обласної дитячої лікарні та садочку № 19 Чернігівської міської ради завершені капітальні ремонти. На всі роботи уряд Латвійської Республіки спрямував більш ніж мільйон доларів у межах проєкту «Латвія для Чернігова: реконструкція соціальної інфраструктури». Виконавець проєкту – Програма розвитку ООН (ПРООН).

Офіційне відкриття обох об’єктів відбулося сьогодні за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Ілгварса Кляви, заступника Постійного представника ПРООН в Україні Христофороса Політіса, заступниці міністра розвитку громад та територій України Марини Денисюк.

Так, у харчоблоці відновлено фундамент, цоколь, зовнішні та внутрішні стіни, замінено покрівлю, встановлено нові енергоефективні

16 Квітня 2025 08:40

Технічна підтримка від Латвії: заклади освіти поповнюються комп‘ютерною технікою 

Нещодавно три автівки, заповнені відповідними пристроями, привезли волонтери з Латвії. На чолі команди – Інгус Островскіс, керівник асоціації «Brunotava», що вже всьоме забезпечує передачу такого обладнання.

«Частину вже розподілили. Цього разу в списку отримувачів 13 територіальних громад і 6 закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти», – розповідає Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.

Ця партія допомоги є найбільшою за весь час співпраці з «Brunotava». Цього разу в область надійшло близько 500 одиниць комп'ютерної техніки.

 
 
14 Квітня 2025 16:53

Дипломи третього ступеня здобули школярі області у фіналі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

Позаду ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, учасниками якого стали 170 учнів 8-11 класів із усіх областей України та міста Києва. До складу команди від Чернігівської області увійшли три переможці обласного етапу змагання:

Віталій Циганко, учень 8 класу Срібнянського ліцею;

Олег Копилов, учень 9 класу Сновського ліцею № 3;

Тетяна Момот, учениця 10 класу Коропської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка.

У напруженій інтелектуальній боротьбі наші учні продемонстрували глибокі знання, практичні навички та вміння застосовувати теорію у розв’язанні складних завдань. За результатами олімпіади Олег Копилов і Тетяна Момот здобули дипломи III ступеня.

У вільний від змагання час учасники олімпіади  мали змогу познайомитися з історичними пам’ятками стародавнього Львова, відвідати Львівський національний академічний театр опери

14 Квітня 2025 13:46

На Чернігівщині офіційно стартував проєкт Expertise France «Стійкість»

Упродовж майже двох років французьке агентство міжнародного технічного співробітництва Expertise France спільно з Міністерством соціальної політики та Міністерством освіти і науки України реалізовуватиме на Чернігівщині проєкт «Стійкість».

У фокусі ініціативи – підтримка закладів профтехосвіти (Чернігівського професійного будівельного ліцею та Чернігівського центру професійно-технічної освіти), а також забезпечення якісних соціальних послуг для вразливих верств населення, зокрема дітей з інвалідністю. Бюджет проєкту перевищує 2,2 мільйона євро.

І хоча офіційне відкриття «Стійкості» відбулося наприкінці минулого тижня в Києві, робота над впровадженням проєкту розпочалася набагато раніше. Так, у листопаді минулого року Expertise France та Чернігівський професійний будівельний ліцей підписали Лист про наміри та співробітництво. Відбулася і низка навчально-ознайомчих візитів представників області до Франції.

«Вкотре почув, що Чернігівщина – один із пріоритетних регіонів для наших французьких партнерів.

14 Квітня 2025 10:04

Двоє школярів із Чернігівщини перемогли в IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії

Під час проведення змагання 147 юних географів 8 – 11 класів із 24 областей України та міста Києва змагалися за звання кращих. Нашу область представляли четверо переможців обласного етапу олімпіади:

Катерина Устинова, учениця 8 класу Чернігівської гімназії № 11;

Радомір Прохоренко, учень 9 класу Чернігівського ліцею № 1;

Іван Стецурін, учень 10 класу Сновського ліцею № 1;

Віталій Доценко, учень 11 класу Варвинського ліцею № 2.

У наполегливій боротьбі Катерина Устинова й Радомір Прохоренко вибороли дипломи III ступеня.

Привітали учасників Оксана Сакрієр, директорка Департаменту освіти

14 Квітня 2025 09:36

Як Чернігівська гімназія №13 відновлюється після руйнувань

Чернігівська гімназія №13 — це більше, ніж просто школа. Це символ незламності української освіти, яка попри війну продовжує розвиватися, оновлюватися й ставати безпечнішою для своїх учнів.

У 2022 році гімназія постраждала внаслідок варварських обстрілів міста з боку росії. Проте сьогодні вона поступово відроджується завдяки ініціативі «DECIDE: ВІДБУДОВА» — частині масштабної програми підтримки України з боку Швейцарії.

Уже завершено капітальний ремонт будівлі: утеплено обидва корпуси, відремонтовано покрівлю, санвузли, обладнано сучасні лабораторії, класні кімнати, спортивну та актову зали, а також зони для відпочинку.

Окрему увагу приділено безпеці. Наразі триває облаштування укриття, розраховане на 1100 осіб. Також відновлюється харчоблок, що дозволить забезпечити

12 Квітня 2025 13:00

Районні битви за перемогу: майже 4 тисячі школярів стали учасниками третього етапу спортивних шкільних ліг

На Чернігівщині завершується ще один етап проєкту «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги». Змагання на цьому рівні стартували в лютому й закінчаться днями.

«П’ять районів і вісім видів спорту. 331 команда і майже 4 тисячі школярів. А ще – непереборне бажання відчути перемогу, що об’єднує наших дітей другий рік поспіль. Ми всього за крок до того, щоб дізнатися імена тих, хто представить регіон на всеукраїнському рівні», – підсумовує Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.

 
 
09 Квітня 2025 14:12

Профорієнтаційний кулінарний хаб створили в Чернігові


Він функціонуватиме на базі Чернігівського центру професійно-технічної освіти. Його створення профінансовано Швейцарсько-українським проєктом DECIDE (4,6 млн грн). Ще близько 200 тис. грн використано із власних надходженнь профтеху. 
У межах напряму «DECIDE: ПРОФТЕХ» було здійснено капітальний ремонт приміщення. Вдалося повністю модернізувати кухню-лабораторію та замінити обладнання, що дозволить оптимізувати процес приготування страв та вплине на покращення їх якості. 
Цільове призначення простору варіативне: 

  • * на сучасному обладнанні навчатимуться готувати
<<<694 - 704 з 5603>>>