<<<342 - 352 з 5667>>>


24 Лютого 2026 14:05

Мовні урочистості: як святкували День рідної мови на Чернігівщині

Українська мова — це не просто набір букв чи збірка граматичних правил, це жива стихія, що викарбовує генетичний код нації у кожному слові. Вона є тим унікальним дзеркалом, у якому віддзеркалюється тисячолітній досвід предків і водночас народжується сучасна енергія переможного майбутнього.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови освітня спільнота Чернігівщини об’єдналася у спільному прагненні вшанувати рідне слово, провівши низку просвітницьких та культурних заходів. Заклади освіти області стали осередками живого спілкування, де панувала атмосфера поваги до національних цінностей.

Програма святкування відзначилася надзвичайною креативністю та різноманітністю форматів, що дозволило залучити

24 Лютого 2026 09:24

Закінчився ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів МАН України

Наукові звершення молоді є стратегічним індикатором розвитку держави, адже саме в дослідницьких лабораторіях і дискусійних залах формується інтелектуальний потенціал майбутнього.

З 02 по 22 лютого 2026 року на Чернігівщині тривав ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів – членів Малої академії наук України у 2025/2026 навчальному році.

Цьогоріч на розгляд журі 35 наукових секцій подано 120 робіт юних дослідників закладів освіти 20 територіальних громад та 4 закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування. Конкурс традиційно проходить у три етапи: заочне оцінювання робіт, постерний захист та наукова конференція.

Конкурс охопив 12 наукових відділень: «Інформаційні технології», «Літературознавство, Фольклористика та Мистецтвознавство», «Філологія»,

23 Лютого 2026 14:05

Завершився ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад

На базі закладів освіти області успішно завершився ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, який тривав з 06 грудня 2025 по 26 січня 2026 року. Цьогорічні інтелектуальні змагання стали платформою для виявлення обдарованої молоді, продемонструвавши високий рівень підготовки учнів та результативність педагогічного супроводу.

У зазначеному етапі взяли участь 765 учнів 8–11 класів, які попередньо стали переможцями районних відборів.

Програма змагань охопила 14 ключових навчальних дисциплін. Особливу увагу приділено мовному напрямку, зокрема українській мові та літературі, а також іноземним мовам (англійській, німецькій та французькій). Окрім філологічного блоку, учасники демонстрували фундаментальні знання з предметів природничо-математичного циклу, зокрема з математики, фізики біології, географії, хімії, астрономії, історії та інформатики й інформаційних технологій.

За результатами робіт уже сформовано списки переможців, які представлятимуть область на фінальному ІІІ етапі.

Організатори висловлюють вдячність

23 Лютого 2026 11:00

Янголи пам’яті: відзначення Дня Героїв Небесної Сотні в закладах освіти Чернігівщини

Цього року заклади освіти Чернігівської області традиційно долучилися до вшанування Героїв Небесної Сотні.

Заходи мали на меті не лише нагадати про події 2014 року, а й провести паралелі з сьогоднішньою боротьбою за незалежність. До пам'ятних акцій долучилися заклади освіти різних територіальних громад Чернігівщини.

По всій області пройшла тиха акція «Ангели пам’яті», під час якої молодь власноруч виготовляла паперові символи, прикрашаючи ними меморіальні місця та подвір’я освітніх закладів. Просвітницька частина заходів включала тематичні експозиції, уроки мужності, перегляд документальної хроніки та цифрових проєктів. Традиційні покладання квітів і вогні свічок стали символом єдності та незламності.

Значна частина пам’ятних подій присвячена дослідженню сторінок історії Революції Гідності. Учні та студенти працювали з цифровими архівами та краєзнавчими матеріалами, вивчаючи життєвий шлях героїв-земляків.

Україна схиляє голову в пам’ять про Героїв Небесної Сотні, шануючи їхню мужність і гідність. Імена тих, хто став символом відваги та самовідданості заради майбутнього держави, назавжди залишаться

20 Лютого 2026 17:21

Вебінар «Обговорення змін до Порядку організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти»

Пропонуємо доєднатися до вебінару «Обговорення змін до Порядку організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти», який реалізується Проєктом DECIDE в межах кампанії «Освіта у нових громадах від А до Я». Захід відбудеться 23 лютого 2026 року о 14:00.

Під час вебінару учасники дізнаються про умови та порядок створення інклюзивного класу, встановлені обмеження щодо кількості учнів з особливими освітніми потребами та алгоритм дій у разі їх перевищення, а також про роль команди психолого-педагогічного супроводу в умовах воєнного стану. Окрему увагу приділять організації освітнього процесу на підставі висновку ІРЦ та індивідуальної програми розвитку, змінам в оновленій формі ІПР, вимогам до створення інклюзивного освітнього середовища, функціям асистентів, рівням підтримки та питанням індивідуалізації навчання і моніторингу освітніх результатів учнів з особливими освітніми потребами.

Спікерами заходу стануть Корецька Неля, керівник експертної групи з інклюзивного навчання, спеціальної освіти та безбар’єрності директорату

20 Лютого 2026 09:19

Уряд оновив нормативні вимоги щодо організації безпеки в закладах освіти

Кабінет Міністрів України та Міністерство внутрішніх справ України оновили правила безпеки в закладах загальної середньої освіти.

Затверджено перелік небезпечних предметів і речовин, з якими заборонено перебувати на території та в приміщеннях шкіл. Серед них — вогнепальна, пневматична та холодна зброя і її імітації, боєприпаси, вибухові та піротехнічні засоби, газові балончики, електрошокери, спеціальні засоби, інструменти, легкозаймисті речовини, а також наркотичні й психотропні речовини, алкоголь, тютюнові та електронні сигарети й енергетичні напої.

Водночас обмеження не стосуються предметів, що використовуються в освітньому процесі або під час господарської діяльності закладу, за умови контролю відповідальних осіб.

Окремим наказом МВС від 08 січня 2026 року №28  затверджено Типовий перелік заходів охорони та порядок їх застосування в школах. Передбачено

19 Лютого 2026 17:54

У Ладані стартує міжнародний проєкт з ремонту укриттів за підтримки Уряду Словацької Республіки

Відбувся офіційний запуск проєкту з ремонту найпростіших укриттів у двох дитячих садках селища Ладан Прилуцького району, що реалізується за фінансової підтримки програми SlovakAid, яку адмініструє Slovak Agency for International Development Cooperation.

Під час заходу, між Управлінням освіти і науки Чернігівської ОДА і фондом «Янголи Свободи» підписано Меморандум про довгострокову співпрацю. Водночас укладено тристоронню угоду Ладанською селищною радою, фондом «Янголи Свободи» та підрядником щодо старту ремонтних робіт.

«Цей проєкт є прямим прикладом партнерства України і Словаччини, міжнародних благодійних і місцевих організацій, які об’єднали зусилля та налагодили конструктивну взаємодію задля спільної мети.. Впевнений, що це буде укриття де діти зможуть безпечно та комфортно навчатися», - коментує Юрій Музика, начальник Управлінням освіти і науки Чернігівської ОДА.

Запланований комплекс заходів, який триватиме до квітня 2026 року, охоплює повне оновлення інтер’єрів, встановлення систем примусової вентиляції, гідроізоляцію та облаштування аварійних виходів

19 Лютого 2026 16:10

У Куликівському професійному аграрному ліцеї відкрили безбар’єрне укриття за підтримки міжнародних партнерів та ГО «Всеукраїнська ліга українських жінок»

Безбар’єрна освіта стає ключовим фактором розвитку освітніх закладів, особливо в сучасних умовах. Створення сучасних укриттів забезпечує учасникам освітнього процесу безпечний простір, що поєднує захист, комфорт та освітні можливості.

У Куликівському професійному аграрному ліцеї відбулося урочисте відкриття капітально оновленого та відремонтованого з урахуванням інклюзивних стандартів. Проєкт реалізовано за підтримки Латвії, Бельгії, Шотландії, Канади та ГО «Всеукраїнська ліга українських жінок». Загальна вартість становить понад 7 мільйонів гривень, з яких 100 тисяч євро виділила Ризька міська рада. Ремонтні роботи виконала благодійна організація «TEV».

До урочистого відкриття доєднались: начальник Чернігівської

19 Лютого 2026 12:06

20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".

Щорічно 20 лютого ми вшановуємо громадян, які загинули під час Революції Гідності, відстоюючи європейське майбутнє України, гідність і свободу як найвищі цінності демократичного суспільства.
День Героїв Небесної Сотні – це день жалоби, оскільки він пов’язаний із загибеллю людей під час Революції Гідності та на початку російської агресії на сході України. Водночас він закликає вшановувати не смерть, а боротьбу за гідне та вільне життя, жертовність і відвагу.

Український інститут національної пам’яті  розробив інформаційно-методичні матеріали «День Героїв Небесної Сотні (20 лютого)» і Путівник героїчними стежками Майдану «Небесна Сотня».

Матеірали: Інформаційно-методичні матеріали_2026   Посібник

18 Лютого 2026 14:59

Всеукраїнський онлайн-захід ДО ЧЕТВЕРТИХ РОКОВИН ВТОРГНЕННЯ. ВІЙНА ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ

24 лютого 2026 року Освітній центр Верховної Ради України у співпраці з Національним військово-історичного музеєм України проведе Всеукраїнський онлайн-захід до 4-х роковин повномасштабного вторгнення. Під час заходу згадаємо важливі дати Війни за Незалежність України: 19 лютого 2014 року – початок збройної агресії рф та окупації частини українських територій; і 24 лютого 2022 року – день повномасштабного вторгнення в нашу державу, що стало великою війною за нашу незалежність і свободу.
Метою заходу є виховання у молоді патріотизму, формування національної гідності та вдячності захисникам України.
Наприкінці події відбудеться інтерактивна вікторина, переможець якої отримає приз.
Запрошуємо взяти участь у зазначеному просвітницькому заході Освітнього центру Верховної Ради України.
Індивідуальна реєстрація: https://forms.gle/4qUAKJwZnBAtdNMx8
Реєстрація класами: https://forms.gle/VaGEha2sH9bMb76i9
Соціальні мережі Освітнього центру:

18 Лютого 2026 09:05

Керівники освіти з 20 областей України відвідали заклади професійної освіти Львівщини

Сучасна освітня екосистема України перебуває на етапі докорінної трансформації. Пріоритетним завданням сьогодні є не просто оновлення матеріальної бази, а створення гнучкої, адаптивної системи, що відповідає запитам ринку праці та надає молоді реальні інструменти для самореалізації.

Під час заключного семінару-практикуму «Впровадження реформи профільної середньої освіти: регіональна політика» ініційованого та підтриманого Швейцарсько-українським проєктом DECIDE у партнерстві з Міністерство освіти і науки України, ГО DOCCU та Цюрихський університет педагогічної освіти з реформи профільної освіти, керівники обласних департаментів освіти відвідали заклади професійної освіти Львівщини.

Директор Львівського Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва, Назар

<<<342 - 352 з 5667>>>