Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації
  Анонси
    Інтернатні заклади

    Назад

    НАВЧАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ

       

             

    Перелік шкіл-інтернатів (завантажити)

    Паспорти шкіл інтернатів

       

    З метою надання якісної освіти дітям соціально незахищених категорій в області проведено реформування інтернатних закладів.

    У 2012 році Борзнянську та Черешенську загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів реорганізовано у комунальні заклади «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» та «Черешенська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», Прилуцький дошкільний навчальний заклад «Дитячий будинок інтернатного типу» - у комунальний заклад «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр».

    У 2014 році відбулась реорганізація Чернігівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів у комунальний заклад «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр», Березнянської та Удайцівської спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів І-ІІ ступенів - у комунальні заклади «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» та «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр».

    У 2016 році Городнянську, Яблунівську загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів реорганізовано у комунальні заклади «Городнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», «Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», Городнянську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІ ступенів та Сосницьку спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів - у комунальні заклади «Городнянський навчально-реабілітаційний центр» й «Сосницький навчально-реабілітаційний центр».

    На даний час до мережі 18 закладів інтернатного типу обласного підпорядкування входять 4 спеціалізовані школи-інтернати з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів, 6 загальноосвітніх шкіл-інтернатів, 2 спеціальні загальноосвітні школи-інтернати, 6 навчально-реабілітаційних центрів, а саме:

    1. Комунальний заклад «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

    2. Комунальний заклад «Черешенська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

    3. Комунальний заклад «Городнянська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

    4. Комунальний заклад «Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

    5. Комунальний заклад  «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат  І-ІІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

    6. Краснохутірська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Чернігівської обласної ради

    7. Новгород-Сіверська державна гімназія імені К.Д.Ушинського

    8. Комарівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

    9. Старобасанська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

    10. Комунальний заклад «Сновська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

    11. Прилуцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

    12. Батуринська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

    13. Комунальний заклад «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    14. Комунальний заклад «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    15. Комунальний заклад «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    16. Комунальний заклад «Прилуцький навчально-реабілітаційний Центр» Чернігівської обласної ради

    17. Комунальний заклад «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    18. Комунальний заклад «Городнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    На базі загальноосвітніх шкіл-інтернатів відкрито 3 спеціальні класи для дітей з особливими освітніми потребами. На базі Березнянського, Городнянського, Сосницького навчально-реабілітаційних центрів функціонують класи для дітей з тяжкими порушеннями мовлення.

    У Черешенській та Городнянській спеціалізованих школах-інтернатах І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів забезпечено функціонування виховних груп, сформованих за родинними зв’язками. Це сприяє розвитку у дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, культури сімейних стосунків, формування у старших вихованців обов’язків з догляду за молодшими братами та сестрами, соціалізації дітей шляхом самообслуговування в умовах сімейного оточення.

    Також у Черешенській та Городнянській спеціалізованих школах-інтернатах І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів функціонують дошкільні групи. На базі Сосницького, Прилуцького та Удайцівського навчально-реабілітаційних центрів організовано роботу дошкільних відділень.

    На базі Чернігівського навчально-реабілітаційного центру діє консультативний пункт «Світло Надії», що забезпечує раннє виявлення сліпих і слабозорих дітей, надає консультації батькам, педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів області з питань виховання, навчання та реабілітації дітей з вадами зору та супутніми проблемами (порушення опорно-рухового апарату, слуху, мови, вади розумового розвитку, аутизм). Метою діяльності консультативного пункту є покращення якості життя дітей з вадами зору, сприяння оптимальному розвитку та соціалізації дітей даної категорії.

    У Сосницькому навчально-реабілітаційному центрі всіх вихованців забезпечено сучасними індивідуальними слуховими апаратами. На базі закладу функціонує Центр підтримки сім’ї - реабілітаційний центр родин, що мають дітей з порушенням слуху. У центрі підтримки сім’ї батьки з усієї області мають змогу отримати кваліфіковану допомогу з питань розвитку та виховання дітей з порушеннями слуху.

    В інтернатних закладах працюють гуртки різного спрямування, що сприяє розвитку здібностей та уподобань дітей, моральних і вольових якостей, реабілітації та корекції здоров’я. Вихованці є постійними учасниками та призерами спортивних змагань з різних видів спорту, що проводяться на районному та обласному рівнях.

    З метою розвитку у дітей з особливими освітніми потребами різнобічних інтересів та здібностей, розширення гурткової роботи в спеціальних загальноосвітніх школах-інтернатах, навчально-реабілітаційних центрах, популяризації дитячої творчості інтернатні заклади співпрацюють з обласним центром з фізичної культури і спорту «Інваспорт». Вихованці спеціальних шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів є постійними учасниками спортивних змагань з футболу, міні-футболу, настільного тенісу, легкої атлетики.

    Щорічно всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, оздоровлюються за кошти обласного бюджету на базі місцевих оздоровчих закладів, за сприяння благодійних фондів та організацій – за кордоном.

             

    Назад