Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації
  Анонси
    Інтернатні заклади

    Назад

    НАВЧАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ

       

             

    Паспорти шкіл інтернатів

       

    З метою надання якісної освіти дітям соціально незахищених категорій в області проведено реформування інтернатних закладів.

    У 2012 році Борзнянську та Черешенську загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів реорганізовано у комунальні заклади «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» та «Черешенська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», Прилуцький дошкільний навчальний заклад «Дитячий будинок інтернатного типу» - у комунальний заклад «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр».

    У 2014 році відбулась реорганізація Чернігівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів у комунальний заклад «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр», Березнянської та Удайцівської спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів І-ІІ ступенів - у комунальні заклади «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» та «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр».

    У 2016 році Городнянську, Яблунівську загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів реорганізовано у комунальні заклади «Городнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», «Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», Городнянську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІ ступенів та Сосницьку спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів - у комунальні заклади «Городнянський навчально-реабілітаційний центр» й «Сосницький навчально-реабілітаційний центр».

    Рішенням десятої сесії сьомого скликання Чернігівської обласної ради від 22 серпня 2017 року № 25-10/VII припинено юридичну особу – Краснохутірську загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів шляхом приєднання до комунального закладу «Черешенська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів».

    На даний час до мережі 17 закладів інтернатного типу обласного підпорядкування входять 4 спеціалізовані школи-інтернати з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів, 4 загальноосвітні школи-інтернати, Новгород-Сіверська державна гімназія імені К.Д.Ушинського, 2 спеціальні загальноосвітні школи-інтернати, 6 навчально-реабілітаційних центрів.

    У Черешенській та Городнянській спеціалізованих школах-інтернатах І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів забезпечено функціонування виховних груп, сформованих за родинними зв’язками. Це сприяє розвитку у дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, культури сімейних стосунків, формування у старших вихованців обов’язків з догляду за молодшими братами та сестрами, соціалізації дітей шляхом самообслуговування в умовах сімейного оточення.

    Також у Черешенській, Городнянській, Яблунівській спеціалізованих школах-інтернатах І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів, Сновській, Комарівській загальноосвітніх школах-інтернатах І-ІІ ступенів функціонують дошкільні групи. На базі Сосницького, Прилуцького навчально-реабілітаційних центрах організовано роботу дошкільних відділень.

    На базі Чернігівського навчально-реабілітаційного центру діє консультативний пункт «Світло Надії», що надає консультації батькам, педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів області з питань виховання, навчання та реабілітації дітей з вадами зору та супутніми проблемами (порушення опорно-рухового апарату, слуху, мови, вади розумового розвитку, аутизм). Метою діяльності консультативного пункту є покращення якості життя дітей з вадами зору, сприяння оптимальному розвитку та соціалізації дітей даної категорії.

    У Сосницькому навчально-реабілітаційному центрі всіх вихованців забезпечено сучасними індивідуальними слуховими апаратами. На базі закладу функціонує Центр підтримки сім’ї - реабілітаційний центр родин, що мають дітей з порушенням слуху. У центрі підтримки сім’ї батьки з усієї області мають змогу отримати кваліфіковану допомогу з питань розвитку та виховання дітей з порушеннями слуху.

    В інтернатних закладах працюють гуртки різного спрямування, що сприяє розвитку здібностей та уподобань дітей, моральних і вольових якостей, реабілітації та корекції здоров’я. Вихованці є постійними учасниками та призерами спортивних змагань з різних видів спорту, що проводяться на районному та обласному рівнях.

    З метою розвитку у дітей з особливими освітніми потребами різнобічних інтересів та здібностей, розширення гурткової роботи в спеціальних загальноосвітніх школах-інтернатах, навчально-реабілітаційних центрах, популяризації дитячої творчості інтернатні заклади співпрацюють з обласним центром з фізичної культури і спорту «Інваспорт». Вихованці спеціальних шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів є постійними учасниками спортивних змагань з футболу, міні-футболу, настільного тенісу, легкої атлетики.

    Щорічно діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, оздоровлюються за кошти обласного бюджету на базі місцевих оздоровчих закладів, за сприяння благодійних фондів та організацій – за кордоном.

     

     

    № пп

    Назва закладу

    Адреса, телефон

    1

    Комунальний заклад «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

    16400, м. Борзна,

    вул. Красносільського,

    3 (04653) 2-14-81

    interdim3@gmail.com

    2

    Комунальний заклад  «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат  І-ІІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

    14010, м. Чернігів, вул.Гагаріна, 50

    (0462) 649-412

    int_school@ukr.net

    3

    Комунальний заклад «Черешенська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

    16231, Коропський р-н,

    с. Черешеньки,

    вул. Шкільна, 14

    (04656) 2-53-75

    chereshenki-zos@ukr.net

    4

    Комунальний заклад «Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

    17591, Прилуцький р-н, с. Яблунівка,

    вул. Яблунева, 17

    (04637) 6-52-38

    yablunovka@ukr.net

    5

    Комарівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

    16442, Борзнянський 

    р-н, с. Комарівка,

    вул.Шевченка, 1

    (04653) 2-51-69

    komintern03052010@meta.ua

    6

    Старобасанська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

    17423, Бобровицький

    р-н, с. Стара Басань, вул.Поштова, 1

    (04632) 3-41-44

    si-stb@ukr.net, si-stb@meta.ua

    7

    Комунальний заклад «Сновська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

    15200, м. Сновськ,

    вул.30 років Перемоги, 2-а

    (04654) 2-11-90

    zosh_internat@ukrpost.ua

    8

    Комунальний заклад «Городнянська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

    15100,  м. Городня,   

    вул.Петра Пиниці, 21

    (04645) 2-11-59

    gorodschoolbor@ukr.net

    9

    Прилуцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

    17507, м. Прилуки,

    вул. Київська, 329

    (04637) 5-02-96

    internat_pryluky@ukr.net

    10

    Комунальний заклад «Городнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    15100, м. Городня,

    вул. Чумака, 14

    (04645) 2-13-06

    internatg@meta.ua

    11

    Комунальний заклад «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    15622, смт Березна

    Менський  район

    вул. Свято-Покровська, 2

    тел/факс 2-51-45;

    2-51-50, 2-51-51 bereznacentr@i.ua

    12

    Батуринська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

    16512, Бахмацький

    р-н, с. Батурин,

    вул. Партизанська, 1

    (04635) 4-82-82

    batyrinska@ukr.net

    13

    Комунальний заклад «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    14034, м. Чернігів, вул.1-го Травня, 56

    (04622) 3-42-12

    chidsz@cg.ukrtel.net

    14

    Комунальний заклад «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    16100, смт Сосниця,

    вул. Покровська,1

    (04655) 2-16-72

    sinternat@ukrpost.ua

    15

    Комунальний заклад «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    17585,Прилуцький р-н,

    с. Удайці, вул. Шевченка, 76

    (04637) 6-02-78

    udaiciinternat@meta.ua

    16

    Комунальний заклад «Прилуцький навчально-реабілітаційний Центр» Чернігівської обласної ради

    17510, м. Прилуки, вул.Богунська,1-а

    (04637) 5-24-48

    prilnrc@ukr.net

    17

    Новгород-Сіверська державна гімназія імені К.Д.Ушинського

    16000, м. Новгород-Сіверський,

    вул. Губернська, 38

    (04658) 3-16-80

    nsdg15@ukr.net

     

     

     

     

             

    Назад