Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації
  Анонси
    Заклади освіти інтернатного типу обласного підпорядкування

    Назад

     

    З метою надання якісної освіти дітям соціально незахищених категорій в області проведено реформування закладів освіти інтернатного типу.

    У 2012 році Борзнянську та Черешенську загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів реорганізовано у комунальні заклади «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» та «Черешенська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», Прилуцький дошкільний навчальний заклад «Дитячий будинок інтернатного типу» - у комунальний заклад «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр».

    У 2014 році відбулась реорганізація Чернігівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів у комунальний заклад «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр», Березнянської та Удайцівської спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів І-ІІ ступенів - у комунальні заклади «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» та «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр».

    У 2016 році Городнянську, Яблунівську загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів реорганізовано у комунальні заклади «Городнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», «Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», Городнянську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІ ступенів та Сосницьку спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів - у комунальні заклади «Городнянський навчально-реабілітаційний центр» й «Сосницький навчально-реабілітаційний центр».

    Рішенням десятої сесії сьомого скликання Чернігівської обласної ради від 22 серпня 2017 року № 25-10/VII припинено юридичну особу – Краснохутірську загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів.

    У березні 2018 року сесією обласної ради  прийнято рішення щодо припинення  Городнянського навчально-реабілітаційного  центру шляхом приєднання до Городнянської  спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів з поглибленим  вивченням окремих предметів та курсів.

    У вересні 2018 року змінено тип та назву комунального закладу «Городнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим  вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради на комунальний заклад «Городнянський ліцей» Чернігівської обласної ради відповідно до вимог Закону України «Про освіту».

    На даний час до мережі закладів освіти інтернатного типу обласного підпорядкування входять 3 спеціалізовані школи-інтернати з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів, 4 загальноосвітні школи-інтернати, 2 спеціальні загальноосвітні школи-інтернати, 5 навчально-реабілітаційних центрів, Новгород-Сіверська державна гімназія імені К.Д.Ушинського, комунальний заклад «Городнянський ліцей» Чернігівської обласної ради.

    З метою розвитку культури сімейних стосунків, формування у старших вихованців обов’язків по догляду за молодшими братами та сестрами, соціалізації дітей шляхом самообслуговування в умовах сімейного оточення для вихованців, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у інтернатних закладах освіти обласного підпорядкування функціонують групи дітей, сформовані за родинними зв’язками.

    Забезпечено постійний психолого-педагогічний супровід дітей, які перебувають у виховних групах, з метою створення сприятливого мікроклімату за умов спільного проживання дітей різної вікової категорії, виконання ними домашніх завдань, побутових обов’язків, занять творчою роботою тощо.

    Також у Черешенській та Яблунівській спеціалізованих школах-інтернатах І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів, Городнянському ліцеї, Сновській та Комарівській загальноосвітніх школах-інтернатах І-ІІ ступенів функціонують дошкільні групи. На базі Сосницького, Прилуцького навчально-реабілітаційних центрів організовано роботу дошкільних відділень.

    На базі Чернігівського навчально-реабілітаційного центру діє консультативний пункт «Світло Надії», що забезпечує раннє виявлення дітей з порушеннями зору, надає консультації батькам, педагогічним працівникам закладів освіти області з питань виховання, навчання та реабілітації дітей з порушеннями зору та супутніми проблемами (порушення опорно-рухового апарату, слуху, мовлення, інтелектуального розвитку, аутизм). Метою діяльності консультативного пункту є покращення якості життя дітей з порушеннями зору, сприяння оптимальному розвитку та соціалізації дітей даної категорії.

    Вихованців Сосницького навчально-реабілітаційного центру забезпечено індивідуальними слуховими апаратами. На базі закладу функціонує Центр підтримки сім’ї – реабілітаційний центр родин, що виховують дітей з порушеннями слуху та порушеннями мовлення. У центрі підтримки сім’ї батьки з усієї області мають змогу отримати кваліфіковану допомогу з питань розвитку та виховання дітей з порушеннями слуху та порушеннями мовлення.

    В інтернатних закладах освіти працюють гуртки різного спрямування, що сприяє розвитку здібностей та уподобань дітей, моральних і вольових якостей, реабілітації та корекції здоров’я. Вихованці є постійними учасниками та призерами спортивних змагань з різних видів спорту, що проводяться на районному, обласному та всеукраїнському рівнях.

    З метою розвитку у дітей з особливими освітніми потребами різнобічних інтересів та здібностей, розширення гурткової роботи, популяризації дитячої творчості інтернатні заклади співпрацюють з обласним центром з фізичної культури і спорту «Інваспорт». Вихованці спеціальних шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів є постійними учасниками спортивних змагань з футболу, міні-футболу, настільного тенісу, легкої атлетики.

    Щорічно діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, оздоровлюються за кошти обласного бюджету на базі місцевих оздоровчих закладів, за сприяння благодійних фондів та організацій – за кордоном.

    В області функціонують 3 ліцеї, в яких здобуває повну загальну середню освіту обдарована учнівська молодь: Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради, Ніжинський обласний педагогічний ліцей Чернігівської обласної ради, Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою Чернігівської обласної ради.

    Головними завданнями Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді та Ніжинського обласного педагогічного ліцею є: розвиток особистості учня, його індивідуальних творчих здібностей і обдарувань; оволодіння системою знань і компетенцій та набуття навичок наукової і експериментально-дослідницької роботи.

    У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою забезпечено допрофесійну профільну військово-фізичну підготовку юнаків.

    В ліцеях запроваджено профільне навчання гуманітарних, природничо-математичних, військово-спортивних дисциплін.

     

    № №

    Назва закладу

    Адреса, телефон

    1

    Комунальний заклад «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

    16400, м. Борзна,

    вул. Красносільського,

    3 (04653) 2-14-81

    interdim3@gmail.com

    2

    Комунальний заклад  «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат  І-ІІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

    14010, м. Чернігів,  вул.Гагаріна, 50

    (0462) 649-412

    int_school@ukr.net

    3

    Комунальний заклад «Черешенська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

    16231, Коропський р-н,

    с. Черешеньки,

    вул. Шкільна, 14

    (04656) 2-53-75

    chereshenki-zos@ukr.net

    4

    Комунальний заклад «Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

    17591, Прилуцький р-н, с. Яблунівка,

    вул. Яблунева, 17

    (04637) 6-52-38

    yablunovka@ukr.net

    5

    Комарівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

    16442, Борзнянський 

    р-н, с. Комарівка,

    вул.Шевченка, 1

    (04653) 2-51-69

    komintern03052010@meta.ua

    6

    Старобасанська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

    17423, Бобровицький

    р-н, с. Стара Басань, вул.Поштова, 1

    (04632) 3-41-44

    si-stb@ukr.net, si-stb@meta.ua

    7

    Комунальний заклад «Сновська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

    15200, м. Сновськ,

    вул.30 років Перемоги, 2-а

    (04654) 2-11-90

    zosh_internat@ukrpost.ua

    8

    Комунальний заклад "Городнянський ліцей" Чернігівської обласної ради

    15100,  м. Городня,   

    вул.Петра Пиниці, 21

    (04645) 2-11-59

    gorodschoolbor@ukr.net

    9

    Прилуцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

    17507, м. Прилуки,

    вул. Київська, 329

    (04637) 5-02-96

    internat_pryluky@ukr.net

    10

    Комунальний заклад «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    15622, смт Березна

    Менський  район

    вул. Свято-Покровська, 2

    тел/факс 2-51-45;

    2-51-50, bereznacentr@i.ua

    11

    Батуринська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

    16512, Бахмацький

    р-н, с. Батурин,

    вул. Партизанська, 1

    (04635) 4-82-82

    batyrinska@ukr.net

    12

    Комунальний заклад «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    14034, м. Чернігів, вул.1-го Травня, 56

    (04622) 3-42-12

    chidsz@cg.ukrtel.net

    13

    Комунальний заклад «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    16100, смт Сосниця,

    вул. Покровська,1

    (04655) 2-16-72

    sinternat@ukrpost.ua

    14

    Комунальний заклад «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    17585,Прилуцький р-н,

    с. Удайці, вул. Шевченка, 76

    (04637) 6-02-78

    udaiciinternat@meta.ua

    15

    Комунальний заклад «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

    17510, м. Прилуки, вул.Богунська,1-а

    (04637) 5-24-48

    prilnrc@ukr.net

    16

    Новгород-Сіверська державна гімназія імені К.Д.Ушинського

    16000, м. Новгород-Сіверський,

    вул. Губернська, 38

    (04658) 3-16-80

    nsdg15@ukr.net

    17

    Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради

    14000, м. Чернігів,

    вул. Івана Мазепи, 4-а

    (0462) 67-10-10, 60-42-06

    chopl-cn@ukr.net

    18

    Ніжинський обласний педагогічний ліцей Чернігівської обласної ради

    16600, м. Ніжин,

    вул. Богуна, 1

                 (046-231) 2-35-42   

    liceyobl-nizhyn@ukr.net

    19

    Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою Чернігівської обласної ради

    14033, м. Чернігів,

    вул. Стрілецька, 1

                 (046-22) 5-62-17   

     millyc08@meta.ua

     

     

     

     

     

     

             

     

    Назад