Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації
  Анонси

     Назад

     30 ЛИПНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

      У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, наголосивши на необхідності підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину.

     Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у XXI ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.

     Згідно з  законодавством, торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

     Метою торгівлі людьми може бути:

     • трудова експлуатація;
     • сексуальна експлуатація, використання у проституції та порнобізнесі;
     • примусове жебрацтво;
     • примусове втягнення у злочинну діяльність;
     • примусове вилучення органів;
     • продаж дитини;
     • сурогатне материнство тощо.

     Громадяни України, які потрапили особисто або мають інформацію про потрапляння інших осіб у ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми, мають негайно інформувати компетентні органи та дипломатичні установи.

     Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України)  або 527  (безкоштовно з мобільного). 

     У м. Чернігів функціонує Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, який надає допомогу та підтримку вразливим групам населення, впроваджує нові підходи до профілактики негативних явищ, а також у співпраці з державними та громадськими організаціями здійснює заходи з протидії торгівлі людьми, тел. (0462) 675-281.

     Назад