Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації
  Анонси

    Назад

    Відкриття Чорнобильського культурно-інформаційного центру Чернігівської області

    06 вересня 2017 року в Чернігівському обласному Палаці дітей та юнацтва відбулося урочисте відкриття Чорнобильського культурно-інформаційного центру Чернігівської області.

    Центр створено за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації, ініціативи Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Управління освіти і науки облдержадміністрації та Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва. Координатором Центру призначено методиста з питань екологічного виховання Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва, члена ради Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Володимира Олексієнка.

    На урочистостях були присутні: заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації-керівник апарату Наталія Романова, перший заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, директор Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації Олег Русін, заступник начальника Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації Олена Соронович, голова Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун, представники міського учнівського парламенту, педагоги-організатори загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова.

    Символічну стрічку до Чорнобильського культурно-інформаційного центру Чернігівської області розрізали Наталія Романова, Валентин Мельничук і Анатолій Лігун. Після чого всі учасники заходу мали можливість ознайомитися з експозицією, а також із планами його засновників на майбутнє.

    Мета діяльності Центру:

    Формування у підростаючого покоління основних понять з питань радіоекології та ядерної безпеки, виховання патріотичної та екологічної свідомості, розвиток навичок відповідальної поведінки і здорового способу життя, сприяння гармонійному розвитку дітей і молоді, їх свідомій профорієнтації, підтримка уваги населення області до збереження навколишнього середовища та до чорнобильських питань.

    Завдання Центру:

    1. Посилення уваги суспільства до проблем та подій, пов’язаних з Чорнобильською катастрофою 1986 року, а також катастрофою на Фукусимській АЕС 2011 року.
    2. Впровадження навчально-виховних програм екологічного та радіоекологічного напрямку в системі позашкільної виховної роботи.
    3. Створення Музею Чорнобильської історії Чернігівщини.

    Форми роботи Центру:

    • Школа «Юний еколог» для вихованців Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва;
    • Радіоекологічний клуб «Сталкер» для дітей та молоді;
    • Організація тематичних екскурсій;
    • Проведення обласних тематичних конкурсів;
    • Участь у масових заходах.

    Цільовою аудиторією Центру є діти та молодь Чернігівщини, ліквідатори та постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також населення постраждалих районів Чернігівської області.

    Діяльність Центру здійснюватиметься в системі позашкільної освіти Чернігівської області в тісній співпраці з Чернігівською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».

     

     

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

    Назад