Анонси
   

   
    До 100-річчя позашкільної освіти

    Назад

    Позашкільна освіта є невід’ємним складником системи освіти, визначеної Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», і спрямована на розвиток здібностей дітей та молоді у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту, технічної та іншої творчості, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації або професійної діяльності.

    2018 рік – рік 100-річчя позашкільної освіти в Україні, розвиток і становлення якої тісно пов’язано з історичним, соціальним, економічним, політичним та культурним розвитком країни в цілому.

    Чернігівщина однією з перших долучилась до створення позашкілля: у 1918 році при Ковтунівській школі Прилуцького району групою любителів природи створено перший гурток юннатів, а з 20-х років  юннатівський рух поширився у навчальні заклади багатьох районів області.

    З середини 20-х років починають створюватись профільні заклади, які проводили позашкільну виховну роботу в одному визначеному напрямі.

    У 30-х роках минулого століття починається відлік історії позашкільних закладів обласного підпорядкування.

    1933 року створено обласну дитячу технічну і сільськогосподарську станцію, на базі якої функціонували авіамодельний, електротехнічний та фотогурток, 1952 її перейменовано у Чернігівську обласну станцію юних техніків.

    У 1934 році організовано Чернігівську обласну дитячу агробіостанцію, яку у 1952 році перейменовано в Чернігівську обласну станцію юних натуралістів.

    Історія діяльності Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва розпочинається у 1936 році.

    У післявоєнні роки засновано «Центр дитячого та юнацького туризму і екскурсій» та дитячо-юнацьку спортивну школу.

    Сьогодні на Чернігівщині сформовано потужну мережу закладів позашкільної освіти за основними напрямами позашкільної освіти, де діти та молодь мають можливість отримати додаткові знання, набути вмінь та навичок, необхідних для подальшої самореалізації та професійної діяльності.

    Роль позашкільного навчання у сучасному освітньому процесі переоцінити неможливо. Позашкільна освіта допомагає здійснювати дитячі мрії і бажання, забирає дітей з вулиці й відволікає від нескінченних комп’ютерних ігор, саме позашкілля нерідко дає путівку в життя – коли діти після кількарічних занять у центрах і гуртках остаточно визначаються зі своїм покликанням, роблять перші кроки до досягнення своєї мети – пишуть наукові роботи, беруть участь у всеукраїнських та міжнародних олімпіадах і конкурсах, виборюють призові місця. Надзвичайно великі можливості позашкільної освіти для патріотичного виховання. Адже подорож рідним краєм разом з однолітками з туристичного гуртка або навіть один день військової гри для дитини може означати набагато більше, ніж нудні лекції.

    Для задоволення освітніх потреб школярів області сьогодні функціонує 72 заклади позашкільної освіти:

    - 24 дитячо-юнацькі спортивні школи;

    - 32 заклади дитячої та юнацької творчості, у тому числі мистецька школа;

    - 3 станції туристської та краєзнавчої роботи;

    - 10 станцій юних техніків, центрів науково-технічної творчості;

    - Чернігівська обласна станція юних натуралістів;

    - Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді;

    - Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді.

    Вихованці закладів позашкільної освіти області є учасниками різноманітних конкурсів, змагань, вишколів, фестивалів як в області, так і на всеукраїнському рівні.

    Великою мірою їх успіхи залежать від таланту педагога, безмежно закоханого у свою справу, який ділиться своїми знаннями, допомагає опановувати необхідні навички, навчає думати, вирішувати проблеми, не боятися труднощів, є для них старшим другом і порадником. 

    Педагогічними колективами закладів позашкільної освіти обласного підпорядкування розроблено план заходів, присвячений 100-річчю позашкільної освіти.

    План заходів з відзначення 100-річчя позашкільної освіти у закладах позашкільної освіти обласного підпорядкування  (завантажити)

     

     

    16 Листопада 2018 08:29
    07 Листопада 2018 11:46
    07 Листопада 2018 11:44

    Вечір запитань і відповідей «Чернігівська Мала академія наук у моєму житті»

    01 листопада 2018 року в ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді» до 100-річчя позашкільної освіти в Україні проведено вечір запитань і відповідей «Чернігівська МАН у моєму житті».

    У цей день до закладу завітали випускники минулих років – переможці III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України: студент Чернігівського національного технологічного університету Андрій Димерець, студент Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Іван Баран, студент Чернігівського національного технологічного університету та Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка Павло Нагорний.

    Випускники закладу розповіли, яку роль у їхньому житті

    01 Листопада 2018 16:34

    V Чернігівська обласна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді

    17 жовтня 2018 року у рамках відзначення 100-річчя позашкільної освіти відбулася V обласна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді, в якій взяли участь понад 50 юних науковців області.

    Організаторами заходу стали Навчально-науковий інститут історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Національний центр «Мала академія наук України», ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді», ПНЗ «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» й Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

    15-18 та 18-20 жовтня 2018 року на базі дитячого табору «Юний турист» (с. Количівка Іванівської ОТГ Чернігівського району) для здобувачів освіти комунального позашкільного навчального закладу «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» проведено туристсько-краєзнавчий вишкіл «Ми – козаки!», присвячений 100-річчю позашкільної освіти, в якому взяло участь 115 дітей.

    Програмою вишколу передбачено: рейд-похід за маршрутом с. Количівка – р. Десна (Шестовицький міст); змагання з техніки пішохідного, велосипедного туризму; конкурс «Пластун»; інформаційно-просвітницьке заняття «Насильству –

    01 Листопада 2018 16:30
    26 Грудня 2017 11:37

    Назад