Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації
  Анонси
    Підсумки проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2016 році в Чернігівській області

    Назад

    Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)

    Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») в Чернігівській області проводиться з 2009 року. З кожним роком її учасників стає більше і більше. У 2016 році в обласному етапі гри, який організовано та проведено Управлінням освіти і науки облдержадміністрації, ПНЗ «Центр дитячого та юнацького туризму і екскурсій» 19-24 травня, взяли участь 27 роїв - представники районів, міст та Деснянської територіальної громади (усього в обласному етапі взяли участь 216 дітей).

    Рої змагалися за право представляти Чернігівщину на Всеукраїнському етапі.

    Довідково: участь у грі взяли рої (команди), до складу яких увійшли 8 учасників віком 14-16 років (не менше 2-х дівчат) та 2-3 педагогічних працівників ( керівник, заступник керівника та виховник рою).

    Упродовж гри-змагань джури проживали у наметовому містечку на території дитячого табору «Юний турист» (с.Количівка Чернігівського району).

    Відповідно до програми гри проведено конкурси та змагання:

    - зі стройової підготовки, стрільби, надання першої долікарської допомоги;

    - знання історії козацької України та українських військових формувань;

    - з елементами топографії та орієнтування на місцевості;

    - силові «Перетягування линви» та «Штовхання гирі»;

    - з виконання домашнього завдання під гаслом «Добре діло»;

    - ватра «У колі друзів» (демонстрація творчих здібностей).

    Оцінювали вправність та вміння учасників фахова головна суддівська колегія.

    Щовечора джури брали участь у різноманітних пізнавальних заходах – зустрічах з учасниками антитерористичної операції, майстер-класі з бойового гопака, тренінгах.

    24 травня на Красній площі відбулося Урочисте козацьке коло з нагоди закриття ІІ (обласного) етапу гри. До місця проведення козацького кола рої-учасники пройшли урочистою ходою вулицями Чернігова.

    Переможець обласного етапу рій «Січ» (Бахмацький район) з гідністю представив Чернігівщину у ІІІ Всеукраїнському етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Хаджибейська січ - 2016» у рамках тематичної зміни «Ми – Українці!» в Українському державному центрі «Молода гвардія» у серпні 2016 року. Чернігівські джури здобули почесні І та ІІІ місця у конкурсах «Стрільба» та «Перетягування линви».

    Рої, які зайняли ІІ та ІІІ місця, стали учасниками другої профільної зміні з національно-патріотичного виховання обласної літньої школи для обдарованих та талановитих дітей на базі дитячого табору «Юний турист» у с. Количівка Чернігівського району в липні 2016 року (ІІ місце - рій «Отамани» м.Ніжин, ІІІ місце - рій «Литаври» м.Прилуки).

    тренінг - знайомство

       

    конкус-впоряд

       

    конкурс-таборування

       

    конкурс-стрільба

       

    конкурс-рятівник

       

    конкурс-линва

       

    конкурс-добре діло

       

    конкурс-відун

       

    зустріч з учасниками АТО

       

    закриття

       

    урочиста хода

       

    делегація Чернігівської області на Зборі активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

    Назад