<<<1 - 11 з 2097>>>


12 Листопада 2018 17:00

До уваги керівників структурних підрозділів з питань освіти органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, закладів освіти області, педагогічних та учнівських колективів!

За підтримки Міністерства освіти і науки України, спільно з Міжнародним фондом Івана Франка, ГО «Львівське товариство» у м. Києві та Львівським національним університетом імені Івана Франка з 15 листопада до 15 грудня 2018 року відбудеться прийом конкурсних робіт Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра».

Учасники конкурсу: учні закладів загальної середньої освіти віком від 6 до 16 років (включно).

Переможців визначатимуть у 4 номінаціях: «Проза», «Поезія», «Драматургія» та «Краща ілюстрація до творів Івана Франка», кожну – за двома віковими категоріями: 6-11 років і 12-16 років.

Обов’язковою вимогою для участі у конкурсі є заповнення електронної форми за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/18Tx9wo_a0K_2zl3asdQexKqC3kau15gKtZw8cGWR_oM/closedform (форма буде активною з 15

12 Листопада 2018 15:53

До уваги керівників структурних підрозділів з питань освіти органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, закладів освіти області, педагогічних та учнівських!

8 жовтня 2018 року оголошено конкурс за британською стипендіальною програмою НМС Projects. Переможці отримають повну стипендію на навчання у школі-пансіоні за програмою «шостого класу» в Англії або Шотландії з 1 вересня 2019 року  і, завершивши навчання, складуть шкільні випускні іспити (GCE A levels) міжнародного рівня.

До участі у конкурсі запрошуються старшокласники, вік яких на 1 вересня 2019 року буде у межах 16-17 років. Кандидати повинні вміти спілкуватися, висловлювати свої думки, грамотно писати англійською мовою, мати переважно високі (9-12 балів) оцінки у навчанні.

Згода батьків/опікунів є обов’язковою умовою участі в програмі.

Щоб подати заявку на участь у конкурсі, потрібно надіслати електронного листа на адресу Національного Координатора НМС Projects в Україні – Українсько-американського університету Конкордія – hmcproiects@wiuu.edu.ua

Конкурс відбувається у два етапи: попередній відбір (місцевий/регіональний) і відбіркові інтерв’ю (національний). Етап попереднього відбору учасників здійснюється на обласному/регіональному рівні: місцеві представники програми проводять

12 Листопада 2018 14:03

Мовою рідною славлю я день!

Щорічно, відзначаючи День української писемності та мови, ми гуртуємося задля відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду, пам’ятаючи, що кожен народ має значення лише тоді, коли усвідомив себе в рідному слові.

Отож і сьогодні, 09 листопада 2018 року, здобувачі освіти та працівники Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою зібралися в дружньому колі, щоб приєднатися до всіх свідомих українців, виявити пошану до рідної мови, а також перевірити власні знання з орфографії та пунктуації, взявши участь у написанні ХVIII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

12 Листопада 2018 14:01

День української писемності та мови в Черешенській спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів

О слово рідне! Мово солов’їна!

Велична й ніжна, батьківська й свята!

Будь на віки оплотом українства,

Єднай дітей своїх, їх душі і серця!

День української писемності та мови – свято кожного українця. Сьогодні вихованці Черешенської спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів долучились до Всеукраїнської акції єдності, взявши участь у радіодиктанті.

Також цього святкового дня між командами старшокласників відбулася інтелектуальна гра-конкурс «Мово українська, мово солов’їна».

Змагання пройшло весело, енергійно та динамічно. Юні мовознавці довели, що добре знають, люблять та шанують свою співучу і дзвінку мову.

09 Листопада 2018 10:58

До уваги керівників структурних підрозділів з питань освіти органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, закладів освіти області, педагогічних, науково-педагогічних, учнівських та студентських колективів!

12 грудня 2018 року на базі Чернігівського національного технологічного університету буде вдруге проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих вчених «Новітні технології сучасного суспільства» (НТСС-2018) у таких секціях:

•«Технічні науки»;

•«Комп’ютерні науки»;

•«Природничі науки»;

•«Економічні науки»;

•«Математика».

До участі запрошуються учні старших класів, вчителі закладів загальної середньої освіти, керівники гуртків, які займаються науково-дослідницькою діяльністю, студенти, магістри та зацікавлені науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, представники управлінь освіти.

Для участі у заході необхідно до 01.12.2018 надіслати до оргкомітету конференції тези доповідей та самостійно зареєструватися за посиланням http://inel.stu.cn.ua/index.php/naukova-diyalnist/konferentsiji/ntss-2018.

 

Інформаційне повідомлення.docx

09 Листопада 2018 10:54

Мова – душа народу

07 листопада 2018 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою з нагоди Дня  української мови  та писемності проведено літературно-музичну композицію «Живи, красуйся, наша мово».

Учителі методичного об’єднання української мови й літератури, зарубіжної літератури разом із ліцеїстами ознайомили присутніх з  історією розвитку української мови та писемності,  наголосили на  її важливому значенні в консолідації українського суспільства, продемонстрували багатство та красу рідного слова.

Наша українська мова – це не лише спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь, а й гордість, адже мова в нас красива, багата, солов’їна й щира, мов душа українського народу. Тож цінуймо та плекаймо рідну мову!

08 Листопада 2018 15:53

До уваги керівників структурних підрозділів з питань освіти органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, закладів освіти області, вчителів початкових класів і вихователів!

Повідомляємо, що в часописі «Розкажіть онуку» (передплатні індекси 33597, 86007) почала виходити нова збірка на тему: «Плекаємо патріотів України».

Зразок першого випуску додається (завантажити).

08 Листопада 2018 15:00

09 листопада – День української писемності й мови

18-й радіодиктант єдності традиційно відбудеться у День української писемності й мови 09 листопада 2018 року.

Взяти участь у радіодиктанті зможе кожен охочий. Офіційне гасло цьогорічного заходу – #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту – єднання навколо мови.

Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а, насамперед, масштабний національний флешмоб.

Диктант транслюватимуть на Українському радіо.

Початок заходу об 11:00.

Вступна частина триватиме півгодини, радіодиктант почнеться об 11:30.

Також усі бажаючі традиційно можуть надіслати роботи поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ, 01001 із позначкою «Радіодиктант» (лист має бути надісланий того ж дня або 10 листопада – про це свідчитиме поштовий штемпель), відсканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати електронної поштою на адресу rd@nrcu.gov.ua.

Зображення має бути якісним, текст – написаним від руки (роботи, набрані у будь-якому текстовому редакторі, не розглядатимуться). Комісія приймає також тексти, написані шрифтом Брайля.

11 листопада текст радіодиктанту буде оприлюднено на сайті UA: Українське радіо.

 

Джерело: Національна суспільна телерадіокомпанія України.

08 Листопада 2018 14:52

Формування компетентностей обдарованої особистості в умовах реалізації завдань Нової української школи

07 листопада 2018 року на базі ліцею № 15 м. Чернігова методистами відділу роботи з обдарованими учнями Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського проведено науково-практичний семінар «Формування компетентностей обдарованої особистості в умовах реалізації завдань Нової української школи».

У заході взяли участь представники 20 районів, 4 міст, 28 об’єднаних територіальних громад, ліцеїв обласного підпорядкування, закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Із вітальним словом до учасників семінару звернувся ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат філософських наук, доцент Анатолій Заліський; він також висвітлив питання модернізації освітнього простору в умовах закладу загальної середньої освіти.

Із доповіддю «Підсумки та перспективи роботи

08 Листопада 2018 14:40

Зелений куточок майбутнього

06 листопада 2018 року в рамках святкування 100-річчя позашкільної освіти та з метою озеленення й упорядкування території комунального закладу «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» реалізовано проект «Зелений куточок майбутнього».

За підтримки Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації колекцію дендрологічного відділу навчально-дослідної земельної ділянки ОБЛСЮН збільшено на 21 вид голонасінних рослин та багаторічників.

У закладанні рабатки із декоративних рослин взяли участь працівники Департаменту, юннати та педагоги станції.

«Людині для життя потрібні сонце, воля і маленька квіточка», – сказав видатний казкар Ганс Крістіан Андерсен. Справді, квіти супроводжують і радують нас упродовж

08 Листопада 2018 08:29

Семінар-практикум тренерів команд обласного етапу Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців

02-03 листопада 2018 року в комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» проведено семінар-практикум тренерів команд обласного етапу Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців, присвячений 100-річчю позашкільної освіти в Україні.

Усього в заході взяли участь тренери команд з 11 територіальних одиниць області.

У рамках семінару-практикуму проведено круглий стіл «Позашкільна освіта в умовах децентралізації влади» за участю Олени Биковської, завідувача кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктора педагогічних наук, професора, голови громадської організації «Міжнародна асоціація позашкільної

<<<1 - 11 з 2097>>>