<<<1 - 11 з 4285>>>


18 Березня 2024 17:01

 

Комарівські «Леви» здобули дві перемоги в черговому етапі всеукраїнських шкільних ліг

 

У Комарівській громаді успішно пройшов II етап змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги».

8 березня за першість у волейболі змагалися команди хлопців та дівчат КЗ «Комарівська гімназія» та Прохорського ліцею. Юнацька команда «Леви» КЗ «Комарівська гімназія» здобула перемогу над своїми суперниками, однойменна команда дівчат посіла друге місце.

15 березня в громаді відбулися змагання з баскетболу. Команда юнаків «Леви» знову перемогла, і саме вона представлятиме громаду в наступному етапі змагань проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги». Комарівські дівчата в цьому виді спорту теж були другими.

Вітаємо юних спортсменів та бажаємо не зупинятися на досягнутому, нових перемог і міцного командного духу!

 
 
 
 
 
 
 

 

18 Березня 2024 13:10

Запрошуємо до участі в конкурсі юних есеїстів та художників!

У березні-червні цього року проходить ІІ Всеукраїнський конкурс есе та малюнків «Я маю ПРАВО на життя». Участь у ньому можуть взяти учні та вихованці 8-11 класів закладів загальної середньої, позашкільної та початкової мистецької освіти, члени дитячих і молодіжних громадських організацій України.

Конкурс проводиться з метою привернення уваги до порушень прав українських дітей і молоді, які постраждали від російської широкомасштабної збройної агресії проти України, розвитку відносин у різних сферах суспільного життя, пропаганди європейських цінностей і демократичних принципів.

До участі допускаються роботи у друкованому та електронному варіантах обсягом не більше двох сторінок у форматі Microsoft Word, шрифт і розмір всіх частин есе — Times New Roman, 14 nm. Поля сторінок: ліве — 3 см, праве — 1 см, нижнє, верхнє — 2 см. У супровідному листі до есе зазначаються відомості про автора (прізвище, ім’я, по батькові, клас, група, вік, контакти), повне найменування закладу освіти (населений пункт, район, область), контакти (номер телефону та електронна адреса), відомості про керівника (у разі наявності).

Малюнок має відповідати запропонованій організаторами конкурсу тематиці. До участі допускаються роботи, виконані у будь-якій техніці. Формат може бути А1, А2, А3. На звороті мають бути зазначені найменування закладу освіти, відомості про автора (прізвище, ім’я, клас, контакти), прізвище, ім’я художнього керівника (за наявності). Надіслані на конкурс малюнки не

18 Березня 2024 11:51

У яких країнах відкриють тимчасові центри для проведення НМТ?

 

У 28 країнах світу створять тимчасові екзаменаційні центри для проведення національного мультипредметного тесту в 2024 році, повідомляють в Міністерстві освіти і науки України.

Найбільше їх відкриють у Федеративній Республіці Німеччина (м. Берлін, м. Гамбург, м. Єна, м. Кельн, м. Лейпциг, м. Мюнхен, м. Нюрнберг та м. Пассау).

У сусідній Республіці Польща створять 6 центрів тестування (м. Бидгощ, м. Варшава, м. Вроцлав, м. Домброва Горнича, м. Краків, м. Люблін).

У 4 штатах США теж можна буде скласти НМТ (м. Детройт, штат Мічиган; м. Нью-Йорк, штат Нью-Йорк; м. Сакраменто, штат Каліфорнія; м. Чикаго, штат Іллінойс).

По два центри тестування відкриють в Італійській Республіці (м. Мілан, м. Рим), у Канаді (м. Едмонтон, м. Торонто), в Республіці Болгарія (м. Варна, м. Софія), у Французькій Республіці (м. Марсель, м. Париж), у Чеській Республіці (м. Брно, м. Прага).

У решті 20 країнах створять по одному екзаменаційному центру: Азербайджанська Республіка (м. Баку), Велике Герцогство Люксембург (м. Мерш), Грузія (м. Тбілісі), Естонська Республіка (м. Таллінн), Королівство Бельгія (м. Брюссель), Королівство Данія (м. Орхус), Королівство Норвегія (м. Осло), Королівство Швеція (м. Стокгольм), Латвійська Республіка (м. Рига), Литовська Республіка (м. Каунас), Португальська Республіка (м. Лісабон), Республіка Австрія (м. Відень), Республіка Хорватія (м. Загреб), Румунія (м. Бухарест), Словацька Республіка (м. Братислава), Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії (м. Единбург), Турецька Республіка (м. Бельдібі), Угорщина (м. Будапешт), Фінляндська Республіка (м. Гельсінкі), Швейцарська Конфедерація (м. Берн).

18 Березня 2024 09:51

Вітаємо учасників ІV етапу Всеукраїнських учнівських

олімпіад із навчальних предметів!

 

Тридцять вісім здобувачів освіти 8-11 класів Чернігівської області візьмуть участь у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із 11-ти навчальних предметів (математики, правознавства, хімії, фізики, української мови та літератури, інформаційних технологій, інформатики, астрономії, географії, історії, біології). Олімпіади пройдуть у період з 18 березня до 12 квітня, в очній формі з дотриманням умов безпеки учасників змагань.

Метою проведення олімпіад є пошук, підтримка, розвиток творчого потенціалу учнівської молоді та підвищення інтересу до вивчення навчальних предметів.

Вітаємо наших олімпійців, бажаємо міцного здоров’я, натхнення, творчого й інтелектуального зростання, добробуту та миру! Висловлюємо щиру вдячність педагогам та наставникам обдарованих учнів!

Ваші здобутки, дорогі учні, наближають Україну до Перемоги!

 

 

15 Березня 2024 17:24

Безпека дітей в школі – пріоритет сьогодення  

Понад місяць у 65 закладах загальної середньої освіти Чернігівщини несуть службу офіцери поліції. Так у регіоні реалізовується проєкт «Служба освітньої безпеки», у межах якого 65 поліціянтів залучили до забезпечення охорони в закладах освіти.

«Отримуємо позитивні відгуки від батьків та педагогічних колективів стосовно цього проєкту. Ми очікували на таку реакцію, оскільки в закладах освіти почали працювати спеціально підготовані фахівці з питань безпеки, які не лише можуть швидко відреагувати на правопорушення чи розпізнати небезпеку, а й розуміють психологію дітей і вміють з ними спілкуватися», – зазначив Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, 14 березня під час онлайн-наради з питань безпеки в закладах освіти.

Участь в обговоренні впровадження проєкту «Служба освітньої безпеки» також взяли заступник начальника ГУНП в Чернігівській області Ігор Волокітенко, представники районних, Чернігівської міської військових адміністрацій, сільських, селищних, міських рад, місцевих органів управління освітою, ГУНП, Управління поліції охорони в Чернігівській області та виконуючий обов’язки спеціаліста з охорони праці Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Сергій Бриль.

15 Березня 2024 17:22

Компенсація гарячого харчування: наскільки успішним є проєкт?

21 громада Чернігівщини стала учасником проєкту Всесвітньої продовольчої програми Організації Об’єднаних Націй. У її межах відбувається фінансування 30% щоденних гарячих обідів для учнів 1-4 класів у 2023/2024  навчальному році. Програма охопила 35 закладів загальної середньої освіти та майже 5 тисяч дітей початкових класів.

«Ми раді, що цей проєкт зайшов на Чернігівщину. Він активно реалізовується в громадах, і вже  більше 3,3 млн грн спрямовано на покращення якості харчування учнів початкових класів (збільшення фруктів у раціоні, свіжих овочів тощо)», — каже Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.

Практичним досвідом впровадження та успішної реалізації проєкту ВПП ООН на Чернігівщині з представниками 13 регіонів країни під час онлайн-зустрічі поділися Оксана Полішко, начальниця відділу фінансів галузей соціально-культурної сфери Департаменту фінансів Чернігівської ОДА, та Ольга Коваленко, завідувачка сектору бухгалтерського обліку та звітності – головний бухгалтер  Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.

 

 

15 Березня 2024 13:42

 

Взаємодія з ветеранами та ветеранками. Як над цим працює освіта?

Проблеми взаємодії державних установ та неурядових організацій з особами, що постраждали від війни, обговорили партнери Агенції регіонального розвитку під час чергової зустрічі 13 березня. Серед присутніх на заході, що пройшов у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», були представники профільних департаментів облдержадміністрації, неурядових громадських організацій, комунальних закладів, ДСНС, ОК «Північ».

Заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк презентувала картування послуг з соціальної підтримки та психічного здоров’я Чернігівської області й протокол перенаправлення. Відповідно до інфографіки, в регіоні 57 громад, де надаються такі послуги. Найбільше – в Чернігівському та Ніжинському районах, найменше – в Новгород-Сіверському. За останніх пів року більше п’яти тисяч людей отримали допомогу в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?».

Заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко під час круглого столу розповів про розбудову мережі надавачів послуг з психологічної допомоги ветеранам війни, військовослужбовцям та членам їхніх родин.

На зустрічі освітянську спільноту представляли Олена Соронович, заступниця начальника Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, й Олена Антоненко, директорка НМЦ психологічної служби у системі освіти Чернігівської області.  Заклади освіти регіону мають успішний досвід реалізації проєктів, спрямованих на

14 Березня 2024 16:43

До уваги керівників місцевих органів управління освітою, директорів, педагогічних працівників, здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти, батьків випускників!

 

З 14 березня 2024 року розпочинається основний період реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті в 2024 році.

Період реєстрації триватиме до 11 квітня 2024 року включно.

Зареєстрований учасник до 15 квітня матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (змінити предмет на вибір на інший чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

14 Березня 2024 16:39

Національний форум у Чернігові: чим допоможе аналітика у відбудові країни?

 Національний форум «DataUAction. Якісна аналітика – перший крок до відновлення!» пройшов 13 березня в Чернігові. Учасниками заходу стали представники 9 регіонів України. Понад 50 активних громадських діячів, депутатів різних рівнів рад, представників і представниць бізнесу та медіа зібралися, щоб обмінятися досвідом відновлення населених пунктів, інфраструктури, підтримки ВПО, удосконалити методику збору та систематизації інформації щодо стану спроможності й потреб громад.                                                                     

«Щоб ефективно співпрацювати з донорами над відновленням закладів освіти Чернігівщини, ми маємо створити якісну базу даних, яка, наприклад, міститиме інформацію про те, на якому етапі відновлення перебуває сьогодні заклад, скільки його учнів знаходиться в Україні та закордоном. Ця аналітика допоможе нам визначити ті опорні заклади, які треба відновити в першу чергу, та має лягти в основу стратегії розвитку освіти в регіоні на період воєнного часу», –  зазначає начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.

 Під час форуму присутні мали можливість не лише особисто обмінятися думками з колегами щодо створення аналітичної системи, а й попрацювати у фокус-групах над розробкою та узгодженням плану її впровадження, функціонування

13 Березня 2024 17:29

Залучення нових донорів до подолання освітніх втрат

Відновлення закладів освіти та проблеми організації освітнього процесу на Чернігівщині обговорили під час координаційної онлайн-зустрічі 8 березня представники Північного Освітнього Саб-Кластеру з начальником Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрієм Музикою (далі — Управління).

«Сьогодні працюємо над подоланням наслідків повномасштабного збройного вторгнення рф на територію області. Ми «за» навчання дітей в очному форматі, в безпечному, сучасному та інклюзивному середовищі, тож разом з партнерами розробляємо стратегію розвитку освіти в регіоні, зважаючи на всі вимоги воєнного часу», – наголосив Юрій Музика.

Під час спілкування з представниками Північного Освітнього Саб-Кластеру начальник Управління акцентував увагу на головних потребах закладів освіти Чернігівщини в 2024 році: відновленні та ремонті приміщень, забезпеченні протипожежної безпеки, оснащенні укриттів, осучасненні будівель закладів освіти та харчоблоків їдалень, відкритті на базі профтехів навчально-практичних центрів та STEM-лабораторій у навчальних кабінетах. Нагальною потребою закладів освіти є також термомодернізація, яка вплине на підвищення якості перебування персоналу та учнів у приміщенні, зниження споживання енергії та зменшення комунальних платежів.

Довідково: до Північного Освітнього Саб-Кластеру входить 6 областей: Вінницька, Житомирська, Київська, Сумська, Черкаська та Чернігівська. Загалом в Україні працює 70 організацій-партнерів Саб-Кластеру,

12 Березня 2024 16:05

3 молодіжні простори, виїзні табори для підлітків, діджитал-курси для вчителів — що пропонує освітня фундація GoGlobal у 2024 році?

6 навчальних програм від освітньої фундації GoGlobal реалізують цього року на Чернігівщині. Вони охоплять вчителів та викладачів, студентів та школярів.

«Завдяки участі у цих програмах школярі та студенти нашого регіону зможуть краще пізнати себе та свої сильні сторони, а вчителі та викладачі — освоїти нові навички та покращити техніки надання психологічної допомоги учням, що так важливо в умовах війни», — наголосив Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА (далі — Управління).

Кураторка освітньої фундації GoGlobal Оксана Герасименко під час онлайн-зустрічі розповіла, що з березня по липень 48 учнів десятих класів візьмуть участь у менторській програмі «Покоління перемоги», спрямованій на надолуження освітніх та соціальних втрат учнів у регіонах, що межують з росією та білоруссю.

У квітні в м. Київ розпочне свою роботу 5-денний виїзний табір для підлітків (15-17 років) Dive in STEAM Camp, де вони зможуть розкрити свій винахідницький потенціал та поглибити знання про світ іновацій та діджитал-професії. У травні запрацює Catch up camp у Карпатах. Це навчальний табір, перебуваючи в якому, 30 десятикласників зможуть підтягнути свої знання з англійської та української мов, математики, поспілкуватися з психологами та зайнятися арт-терапією.

У червні цього року школярі та студенти училищ і коледжів матимуть можливість стати частиною молодіжного простору

<<<1 - 11 з 4285>>>